TINA IN VERONIKA POD PRIČAKOVANJI: Na Japonskem končali na osmem mestu

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol (JK Pirat) sta na tekmi svetovnega pokala v Gamagoriju na Japonskem osvojili končno osmo mesto. Bronasti z letošnjega svetovnega prvenstva sta po sedmih regatah in plovu za medalje zbrali 57 točk. Zmagali sta Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska (14).

Slovenki, ki sta pred odhodom na Japonsko pričakovali nekaj boljšo uvrstitev, sta v zadnjih dveh tekmovalnih dnevih vsakič pridobili po eno mesto; pred zaključkom sta bili deseti. V zadnji regati za medalje sta osvojili peto mesto, edino zmago na tekmovanju pa sta zabeležili v šesti regati.

Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska sta z zmago v finalni regati potrdili končni uspeh, vodili pa sta praktično od samega začetka. Skupno drugi sta bili Japonski Ai Kondo Yoshida in Miho Yoshioka (27), tretji pa Francozinji Cassandre Blandin in Aloise Retornaz (34).

pojdita |  22 .10. 2017 ob  10: 10