SIXT PRIMORSKA Z ZMAGO ZAČENJA DRUGI DEL PRVENSTVA: Korak bliže obstanku

Košarkarji Sixt Primorske so v 1. krogu lige Nova KBM za obstanek premagali LTH Castings z 91:72.

Tako kot so Primorci iz tekme v tekmo bližje obstanku v prvoligaški konkurenci, so Ločani vedno bližje izpadu v 2. SKL. Ker bo v ligi Nova KBM v naslednji sezoni le deset moštev namesto dvanajstih kot do sedaj, bodo tri najslabše ekipe izgubile prvoligaški status. Po startu lige za obstanek so na teh mestih Portorož, LTH Castings in Terme Olimia.

Sixt Primorska je edina ekipa v šestčlanski skupini, ki nima tovrstnih skrbi. V drugi del je namreč napredovala z izkupičkom 9-1, z uspehom v Škofji Loki pa je le še nekaj krogov oddaljena od tudi teoretičnega obstanka.

Sixt Primorska bo v naslednjem krogu 26. marca gostila Terme Olimia.

Tekmo je sebi v prid odločila v drugem polčasu oziroma v tretji četrtini, ki jo je dobila s 24:12. Koprčani so imeli več igralcev s točkami (10), kot je imel domači strateg Rade Mijanović na voljo igralcev (9). Med slednjimi je s 25 točkami izstopal 19-letni Aljaž Stopar, pri gostih, ki so zadeli 15 trojk, pa je največ točk dosegel prvi strelec lige Nova KBM Duda Sanadze (19).

Robert |  23 .03. 2017 ob  17: 13
Ma prov bogi so jejo na bloke po obalnih oštarijah ni čudo da jim v končnoci zmanjka a okrepitve prihajajo mogoče pa bo kaj deugo leto
obala |  23 .03. 2017 ob  12: 47
Kaj ste pripeljali to žabarsko divjad na obalo divjajo z avti po promenadi ko da so doma v močvirju ste jih mogli prej civilizirat ko ste jih spustili iz barja na morje