ROKOMETAŠI ZA POKALNO LOVORIKO: V koprskem taboru optimistično

Konec tedna bo osrednja športna dvorana v Ljutomeru gostila zaključni rokometni turnir za pokal Slovenije. Že v polfinalu se obeta pravi posladek, saj se bosta pomerila prvi favorit ter branilec naslova Celje Pivovarna Laško in Koper 2013 (20.00), drugi polfinalni par pa je Krka - Jeruzalem Ormož (17.00).

Na dosedanjih zaključnih turnirjih so bili daleč najboljši Celjani, ki so lani v štajerski prestolnici osvojili jubilejni 20. pokalni naslov, konec tega tedna pa bodo v Prlekiji naskakovali že svojo 21. lovoriko. V preteklosti so trikrat slavili Koprčani, po enkrat pa rokometaši iz Hrpelj, ljubljanskih Prul in Velenja.

Uvodni polfinalni pokalni obračun med Novomeščani in Ormožani bo resda nekakšno ogrevanje za osrednjo sobotno tekmo med Celjani in Koprčani, a oboji so lačni dokazovanja in željni premiernega nastopa v velikem finalu. Ormožani si bodo skušali pred svojimi privrženci izboriti finalno tekmo, Novomeščani, ki so v končnici presenetili celo Velenjčane, pa prav tako hrepenijo po preboju na najbolj razburljivo tekmo turnirja. Njuna medsebojna dvoboja v državnem prvenstvu sta se končala z domačima zmagama: Krka je v Novem mestu visoko slavila s 30:19, Jeruzalem pa v Ormožu pa s 35:30.

Ples kroglic je določil, da se bosta v sobotnem polfinalu pomerila največja favorita pokalnega tekmovanja. Celjani so že pred časom končali nastope v evropski ligi prvakov, minuli teden pa so na sklepnem turnirju regionalne lige Seha v Skopju v izjemno močni konkurenci - na njem so nastopili štirje člani elitne lige prvakov - osvojili tretje mesto, potem ko so v polfinalu tesno izgubili proti Zagrebčanom, v malem finalu pa premagali tekmece iz beloruskega Bresta.

"V pokalnem tekmovanju so vselej možna presenečenja, mi pa smo dobili zahtevnega polfinalnega tekmeca. Koprčani v Ljutomer prihajajo neobremenjeni, mi pa bomo naredili vse, da se prebijemo v finale. Pred nami je težka tekma," je dejal strateg Celjanov Branko Tamše, medtem ko je prvi mož stroke pri koprski ekipi in selektor slovenske moške reprezentance Veselin Vujović pragmatično dodal: "Če želiš osvojiti pokalno lovoriko, potem moraš premagati Celjane v polfinalu ali finalu. Celjani so favoriti, a niso nepremagljivi."

Nogometasi Kopra |  19 .04. 2018 ob  16: 16
Vam zelimo veliko sportne srece in drzimo pesti za vas....saj mi pac ne moremo igrati saj je nosonja uredil klub ...forza fantje
Izolana |  19 .04. 2018 ob  14: 18
Dajmo Koper.
Vanja |  19 .04. 2018 ob  12: 55
Ta mladina je vsa na dopingu še dobro da nima RZS za doping kontrole
Rezultat  |  19 .04. 2018 ob  12: 30
-1
Vojko očitno ne spremljaš koprskega rokometa in nimaš pojma saj rezultati kažejo svoje. Če primerjamo lansko sezono z letošnjo so rezultati sledeči : letošnjo sezono je Koper igral v Evropi kar prejšnjo sezono ni, letos igra Koper na final 4 pokala kar lani ni, kar se tiče prvenstva pa trenutno kaže da bo vsaj ponovil rezultat prejšnje sezone ko je bil četrti in se mu nasmiha tretje mesto. Ob teh dejstvih Vojko tvoj komentar ni na mestu da Koper nazaduje ker ob predstavljenih dejstvih napreduje.
Darko |  19 .04. 2018 ob  12: 09
Vojko si pozabil napisat da v Sloveniji resen rokomet igrata le dve ekipi.Vse ostalo je amaterizem ali po domace povedano dva treniga na teden plus tekma.En igralec iz lige je celo sel v sov de bigger losser za shujsat da bo lazje tekel za zogo.
mixi-maxi |  19 .04. 2018 ob  12: 06
Koprskio ekipi želim v soboto obilo športne sreče in zmago, seveda. Lepo bi bilo, če bi jim uspelo. Zdi se mi, da
je njihov trener zelo "nervozen" in tako ne delu je dobro na ekipo. Ker je dober strateg upam, da se bo malo
umiril in prizemljiv, v dobro vseh, igralcev, golmanov in sebe!
Srečno fantje!
Vojko |  19 .04. 2018 ob  12: 04
Koper ne napreduje.Kvecjemu nazaduje.V pokalu bodo ali tretji ali cetrti.V prvenstvu pa se slabsi.V evropskem cupu pa pa so bili celo zadnji v skupini.Skratka revscina.