Primorski derbi dobile Koprčanke

Odbojkarice Luke Kopra so v tekmi 2. kroga modre skupine 1. DOL za ženske v Novi Gorici premagale Go Volley s 3:0 (16, 17, 19).

* Dvorana Balon, gledalcev 80, sodnika: Klinar (Žirovnica), Markelj (Bled).
* Go Volley: Jurić 1, Petho 8, Bavdaž 6, Simčič, Černe, Grudina 9, Kolbl 9, Komel 1, Marušič 1, Vičič, Kerpan, Dvorščak.
* Luka Koper: Barič 15, A. Lucas 3, Calcina, Kušar, Bible 3, Ferlinc 8, D. Lucas 10, Kocet, Valenčič, Vedlin Gojčič, Jotanović, Kaker 13, Flego.

Primorski derbi tokrat ni postregel z dramatičnostjo. Koprčanke so bile, klub temu, da so igrale brez reprezentančne sprejemalke Sare Valenčič, mnogo boljši tekmec in so gladko prišle do druge zmage v modri skupini. Gostiteljice so bile enakovredne le v prvi polovici nizov, v nadaljevanju pa je bil njihov sprejem preslab, da bi lahko ogrozile zmago favoriziranih Koprčank.

Pri ekipi z Obale je bila tokrat najbolj razpoložena kapetanka Marina Barič, nekdanja igralka novogoriške ekipe, ki je bila ob Tini Kaker najbolj zaslužna, da so gostje že ob prvem tehničnem odmoru vodile z 8:4, nekaj trenutkov pozneje pa tudi s petimi točkami razlike. A Novogoričanke so se jim hitro približale (12:13), toda po servisih Kakerjeve in po njenem asu so se Koprčanke spet odlepile. Ko je s svojimi servisi zagrozila še Dajana Lucas, je bilo novogoriškega odpora konec.

Že as Lucasove na samem začetku drugega niza je napovedoval, da se razmere na igrišču v drugem nizu ne bodo spremenile. Ekipa z Obale je vse niti trdno držala v svojih rokah, po izenačenju na peti točki sta bloka Baričeve in Kakerjeve tehtnico povsem prevesila na njihovo stran. Ob drugem tehničnem odmoru so imele varovanke Marka Kalca že pet točk prednosti, z dobrimi servisi so prednost do konca niza samo še povečale.

Koprčanke dosegle devet točk

Zato pa je bil bolj izenačen tretji niz, v katerem so Novogoričanke nasploh prvič na tekmi povedle. Po treh blokih (dva je prispevala Teja Bavdaž) in asu Tine Grudine so celo vodile z 9:6, nato pa držale korak vse do izida 13:13. Toda nato so gostje dosegle tri zaporedne točke, prednost treh točk držale do izida 19:22, potem pa je Lucasova z dvema zaporednima točkama, drugo je dosegla z asom, zapečatila njihovo usodo. Piko na i je z blokom postavila Američanka Amanda Bible.

Koprčanke so dosegle kar deset asov, zelo trden pa je bil tudi njihov blok, s katerim so neposredno dosegle devet točk.

Branko |  01 .02. 2015 ob  16: 10