PIPISTREL PROIZVODNJO SELI V ITALIJO: Halo v Gorici naj bi odprli še letos

Slovenija

Po številnih zapletih in zaprtju letališča na Rojcah v Gorici vendarle obljubljajo njegovo odprtje do konca leta. Tako bo tudi ajdovski Pipistrel, ki ob letališču gradi svojo halo, do konca leta odprl proizvodnjo letal, so povedali na včerajšnji novinarski konferenci v Gorici.

Italijanska uprava za civilno letalstvo je upravljanje letališča, ki je zaprto že nekaj let, letos prenesla na lokalno skupnost, ki bo poskrbela za njegovo delovanje. Goriške oblasti tako upajo, da ga bodo ponovno oživili s številnimi aktivnostmi.

Ajdovski Pipistrel ob letališču gradi proizvodno halo, a so dejavnosti in zaključna gradbena dela upočasnili, ker brez delujočega letališča ne morejo začeti proizvodnje. Solastnik in direktor Pipistrela Ivo Boscarol je na novinarski konferenci napovedal, da bodo dela, ki so bila prekinjena, zdaj predvidoma končana do konca leta. Letališče je za njihovo proizvodnjo zelo pomembno, saj ga potrebujejo za preizkušanje izdelanih letal.

V goriški tovarni naj bi izdelovali letala Panthera ter ves program električnih letal. Ko bo proizvodnja delovala v polni zmogljivosti, bodo proizvedli eno letalo na dan. Boscarol predvideva, da bodo tam že prihodnje leto zaposlovali okrog 50 delavcev z obeh strani meje.

Za Pipistrel je lokacija ob goriškem letališču idealna tudi za to, ker je dovolj velika, da bodo proizvodno halo ob večjih potrebah lahko tudi širili. Kot je dejal Boscarol, se spogledujejo tudi s proizvodnjo nekoliko večjih letal, tako da bodo v bližnji prihodnosti lahko izdelovali tudi letala z do 18 sedeži.

Boscarol je imel sicer že pred začetkom gradnje goriške tovarne nemalo težav. Po postavitvi temeljnega kamna leta 2012 so morali zemljišče najprej razminirati, saj je bilo na tem območju več ubojnih sredstev iz časa prve svetovne vojne, zavleklo se je s pridobivanjem ustreznih dovoljenj za gradnjo, kasneje pa so jim večkrat povzročali škodo tudi vandali.

Letališče na Rojcah leži v neposredni bližini slovensko-italijanske meje na italijanski strani in pomembno za širši goriški prostor, je na novinarski konferenci dejal župan Gorice Ettore Romoli. Milo podnebje brez burje, megle in z malo dežja omogoča letenje preko 300 dni na leto, v bližini sta tudi dve večji mednarodni letališči.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
evica |  01 .11. 2016 ob  11: 15
Bravo Ivo,Slovenija rabi še takšne Ivote.Sram pa je lahko naše politike ,ki dovolijo ,da se to dogaja.
Slo. |  26 .10. 2016 ob  14: 28
Sram je lahko naše poslance da to dovolijo.
Problem je v tem da nese ministrstvo bi mu rad pobrali cel njegov zaslužek. Visoke davke pobirajo.
Italijani so mu ponudili boljse pogoje.
Slovenska sramota.
Itak so ze vse rasprodali in uničili nasi poslanci.
Bog |  26 .10. 2016 ob  10: 44
Če so njega spodili, potem je res nekaj hudo narobe.
curlo |  26 .10. 2016 ob  09: 38
Predvsem človeška ustvarjalnost in radovednost , želja po novem, potem pa potrebe in vizija, to so glavna vodila ljudi, ki "ženejo" svetovno gospodarstvo. Eden teh je v našem prostoru zagotovo tudi Ivo, ki ga sam zelo dobro poznam, zato pravim, da je vse to kar dela pogojeno razvoju in bolj gotovi prihodnosti..... pa magari v soseščini, pri Italijanih.
atila |  26 .10. 2016 ob  09: 17
Če se on seli, to res ni pomembno! Saj je podjetje v njegovi lasti
Pomembne so podjetja katera lahko prodamo tujcem Luka,Cimos,...........
e ja!!!!!!
Bravo Ivo |  26 .10. 2016 ob  08: 54
Ce ti domaci mecejo polena pod noge gres pac cez mejo. Nasi "veljaki" vidijo itak samo se davke in kje bi lahko koga oropali. Slovenija je na dobri poti da gre vse v k. A od Islandcev se nismo nic naucili? Moc je se vedno v nasih rokah da spravimo to skorumpirano drzavo na pravo pot... samo veze so premocne ocitno in mi.. smo bili... in ocitno bomo tudi ostali le Hlapci!!! Porazno.. SRAM ME JE DA SEM SLOVENEC!!
Karlo |  26 .10. 2016 ob  07: 56
In kaj smo storili mi? Izvolili nesposobneže(