Olimpija slavila na Bonifiki, Koprčani izgubili četrtič zapored

Nogometaši Olimpije so v zaostali tekmi 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Luko Koper z 2:1 (1:0).

Stadion Bonifika, gledalcev 800, sodniki: Mertik (Odranci), Friš (Sladki Vrh), Benc (Rače).
Strelci: 0:1 Omladič (3.), 0:2 Šporar (77.), 1:2 Lotrič (90.).
Luka Koper: Radošević, Gregorič (od 71. Žibert), Blažič, Guberac, Lotrič, Ivetić, Halilović, Štulac, Črnigoj, Štromajer, Pučko.
Olimpija: Šeliga, Jović, Matić, Šporar, Vukćević, Golubar (od 17. Božič), Delamea, Omladič (od 85. Đurković), Bajrić, Rodić (od 47. Burgič), Mitrović.
Rumeni kartoni: Halilović; Burgič, Božič.
Rdeč karton: /.

Koprčani so v dvoboju z Ljubljančani doživeli četrti zaporedni poraz in drugi v nizu na domačem igrišču, Ljubljančani pa so se s četrto zmago zavihteli na drugo mesto.

Bolje so v tekmo krenili gostje, ki so povedli v prvem napadu. Aleksandar Rodić je v kazenskem prostoru žogo z glavo lepo spustil do Nika Omladiča, ki se je poigral s koprsko obrambo, nato pa z natančnim diagonalnim strelom v desni spodnji kot dosegel vodilni zadetek. Domači so poskušali tri minute kasneje, ko je Miha Gregorič streljal z glavo, a naravnost v roke gostujočega vratarja Aleksandra Šelige. To je bilo vse, kar so gledalci videli v prvem polčasu od obeh ekip.

Drugi polčas je bil zanimivejši, nogometaši obeh ekip pa so bili tudi konkretnejši. V 56. minuti je zelo dobro streljal Omladič z 20 metrov, žoga pa je za las zgrešila cilj. Domen Črnigoj je dve minuti kasneje poskušal izenačiti, a je z dokaj ugodnega položaja streljal prek gola. V 69. minuti je Leo Štulac z 20 metrov močno streljal proti golu gostov, žoga je nekoga oplazila in spremenila smer, Šeliga pa je s skrajnimi močmi žogo izbil v polje.

V 77. minuti je Andraž Šporar s svoje polovice krenil v nasprotni napad ter pritekel osamljen pred Božidarja Radoševiča, ga preigral in povišal na 2:0.

Zadnje minute so minule v pritisku domačinov, Jaka Štromajer je v 88. minuti podal do Mitje Lotriča, ki pa je iz dokaj ugodnega položaja nastreljal Šeligo. Dve minuti kasneje je Domen Črnigoj prodrl po desni strani, močan predložek pa je Lotrič izkoristil in s peto iznajdljivo znižal na 1:2, kar je bil tudi končni izid.

Trener Rodolfo Vanoli je po tekmi dejal, da tej ekipi manjka samo en pomemben rezultat, igro ocenjuje kot dobro. O tem, da bi ga lahko zaradi štirih zaporednih rezultatov zamenjali pa je dejal: "S ponosom lahko gledam v obraz mojega predsednika in tudi če bom ob službo, še vedno ostajam človek Kopra." Podporo trenerju je izrazil tudi kapetan Ivica Guberac, ki pravi, da je takšen poraz težko komentirati z vročo glavo. "Igra je, bili smo boljši nasprotnik a spet izgubili. Sedaj je potrebno stopiti skupaj in začet nizat dobre rezultate."

puroistrian |  30 .09. 2014 ob  00: 29
Zdenek Zeman trener kopra baje da bo pestu caliari eno ivica gre u dekane al u izolo kao to pogoj sa pride zeman
Rodolfo |  28 .08. 2014 ob  17: 14
Ke pekato. E proprio adeso, ke abiamo senjato un gol.
Adio Rodolfič |  28 .08. 2014 ob  16: 01
Pa je šel šarlatan. Samo še IG7 da vzame s sabo in seveda upravo. Pol bo vse drugo.
Ciao Rodolfo |  28 .08. 2014 ob  15: 48
Z solzami v očeh sporočamo, da nas je zapustil naš Rodolfo Vanoli. Od njega smo se poslovili po včerajšnjem, četrtem zaporednem porazu naših kanarčkov. "Grazie alla citta, alla societa e ai ragazzi.
kole |  28 .08. 2014 ob  15: 46
Vceraj je Koper dozivel tako sramoto da jo clovek ne bi mogel opisati. Tisti,ki smo bili na tekmi vemo o cem govorimo. Koper vceraj ni pokazal dobesedno nic od nic. Nic na igriscu nic na tribunah. Ljubljancani so dominirala na igriscu in na tribunah. Mislim da nismo sposobni v Kopru imeti eno navijasko skupino je res zelo zalostno. Kje so Tifozi in 12. Kopra?????? Ce so skregani z upravo naj bodo ampak ko prihajajo"zabari" pa si tega ne bi smeli privosciti.
tifozar |  28 .08. 2014 ob  14: 23
Zakaj se ne zgledujejo po Mariboru, zato, ker nebi mogli prat denarja od Luke in MoK. Dokler je ta garnitura na oblasti v NK ali FC Koper ne bo iz tega kluba popolnoma nič. Ko bo zmanjkalo denarja ne bo nobenega od teh zraven, Guberac stari samo govori da on rešuje ta klub(mogoče ampak ne brez svoje koristi).

Zamujena priložnost, da se bi klub očistil in začel na novo v zadnji ligi je bila ob zahtevi nekdanjega "Popovega" investitorja o blokadi računa.

Do tada piši kuči propalo.
istra |  28 .08. 2014 ob  14: 19
dokler bo igral Nr.7 in njemu podobni ne bo kruha...Anka Zaho ima sina pa ne igra v 1.ekipi...
Imamo mi še Palčičev in Črnigojev samo nimajo pravih priimkov na žalost...
v ankaranu igra 5-6 igralcev ki so boljši od polovice koprskih profijev...
@@@ |  28 .08. 2014 ob  13: 16
včasih je nk koper imel dušo, navijače, živelo se je za tekmo (matchday), v petek je bila napetost na vrhuncu a tekma komaj v nedeljo, igralci so bili "častni občani" nismo pa imeli stadiona. Danes imamo stadion samo za predkvalifikacije in nimamo nič drugega, kar smo imeli včasih (gor opisano). So pa rekli v klubu pred sezono, Poljšak: želimo dohitet NK Maribor tekmovalno in organizacijsko. Zakaj se pa potem ne zgledujete po NK Mariboru??
Nerazvit |  28 .08. 2014 ob  13: 14
Škoda je samo za Črnigoja in Palčiča ker sta ostala v nogometni provinci.
Bleferji |  28 .08. 2014 ob  12: 54
Bravo fantje, zopet dokazujete, kaj v resnici ste. In verjemite nič dobrega. Če Ivica na mesec zasluži 7.000 kek, koliko potem zaslužijo tisti, ki resnično igrajo. Sedaj verjamem, da ste "naredili prav", ko ste skenslali Čovila in unga druzga a ja Galešića. Čestitke za znanje, sposobnosti ter podarjeno veselje nam izpričanim bedakom, ki hodimo na tekme. Razumel bi, da se zgodita 1-2 kiksa ampak četrti zaporedni poraz in izjava kapetana, da sedaj morajo začeti igrati. Ma glejte malo Maribor, samo glejte in bodite tiho gospodje szi Kopra. Glejte, če morete, mene bi na vašem mestu bilo sram!
Nikej |  28 .08. 2014 ob  12: 48
Ma komu je tukaj za bit kej nevoščljiv. Gospodi ki sameva v vip loži in praznim tribunam. Like mamič
IKE |  28 .08. 2014 ob  11: 01