Oblaka prerešetali, Bezjak blizu presenečenja, Real prepričljivo

Slovenski nogometni prvak Maribor bo svojo pot v skupinskem delu lige prvakov začel v sredo proti lizbonskemu Sportingu, že danes pa sta bila na delu dva slovenska reprezentanta. Jan Oblak je z madridskim Atleticom v gosteh pri Olympiacosu izgubil z 2:3, Ludogorec Romana Bezjaka pa v Liverpoolu z 1:2.

V skupini A je Jan Oblak debitiral za finalista iz minule sezone, a njegov prvenec ni bil ravno uspešen. Oblak je že po 13 minutah moral po žogo v mrežo, potem ko ga je z natančnim strelom ugnal Arthur Masuaku. Drugi zadetek je dobil v 31. minuti, potem ko ga je v kazenskem prostoru ugnal Ibrahim Affelay. Mario Mandžukić je v 38. minuti znižal Atleticov zaostanek s strelom z glavo, Konstantinos Mitroglu pa je Grkom zagotovil zmago v 74. minuti. Antoine Griezmann je v 87. minuti poskrbel le za lepotni popravek izida.

Na drugi tekmi skupine je torinski Juventus z 2:0 ugnal Malmö. Carlos Tevez je v 59. minuti zadel za 1:0, kar je bil njegov prvi gol v ligi prvakov po letu 2009, drugega pa je dodal v 90.

V skupini B so bili poleg Bezjaka aktivni tudi slovenski sodniki. Na Anfieldu je pravico delil Matej Jug s pomočniki, zmage pa so se veselili domači z 2:1. Bezjak, igral je do 87. minute, je imel v 72. minuti izjemno priložnost, ko mu je veselje preprečila vratnica, deset minut zatem pa je Mario Balotelli rdečim priigral vodstvo. Bolgari so izenačili v sodniškem dodatku prek Danija Abaloja, a je zmaga vseeno le ostala doma po zaslugi enajstmetrovke Stevena Gerrarda.

Skomina sodil Realu, na Bernabeuu "la manita"

Na stadionu Santiago Bernabeu pa je branilcu naslova Realu in Baslu sodil Damir Skomina. Madridčani so pričakovano slavili, in sicer s 5:1. Domači so v vodstvo prišli v 14. minuti po avtogolu Mareka Suchyja, v 31. in 32. minuti pa sta Gareth Bale in Cristiano Ronaldo praktično odločila tekmo. James Rodriguez je v 36. minuti napovedal pravo katastrofo Švicarjev, ki pa so že v 38. minuti znižali prek Derlisa Gonzaleza. V 79. minuti je peti gol za Real prispeval Karim Benzema s strelom z roba kazenskega prostora v levi zgornji kot.

V skupini C je Monaco ugnal Bayer Leverkusen z 1:0, edini gol je dosegel Joao Moutinho v 62. minuti. Benfica pa je doma izgubila proti Zenitu iz Sankt Peterburga z 0:2. Rusi so že v šesti minuti povedli prek Hulka, v 18. minuti je vratar Artur dobil rdeči karton zaradi prekrška na robu kazenskega prostora, v 22. minuti pa je Axel Witsel z glavo povišal na 2:0.

Immobilejev prvenec za Dortmund

Borussia Dortmund je v skupini D z enakim izidom odpravila Arsenal. Ciro Immobile, novinec v rumeno-črnem dresu, je Nemcem priigral prednost ob koncu prvega polčasa, na začetku drugega pa je Pierre Aubameyang postavil končni izid. Galatasaray in belgijski Anderlecht sta se razšla z 1:1. Belgijci so povedli v 53. minuti prek Dennisa Praeta, Burak Yilmaz pa je izenačil v sodniškem dodatku.

V sredo ob 20.45 bodo na sporedu še tekme v skupinah od E do H. V skupini G bosta dvoboja Maribor - Sporting Lizbona, Chelsea - Schalke 04, v skupini E Roma - CSKA Moskva, Bayern München - Manchester City, v skupini F Ajax Amsterdam - Paris St. Germain, Barcelona - Apoel Nikozija, v skupini H pa Athletic Bilbao - Šahtjor Doneck in Porto - Bate Borisov.