Kranjc zmagal tudi v Trstu

Slovenski rekorder Matija Kranjc (Mass) je dan po zmagi na ekipnem državnem prvenstvu v atletiki v Novem mestu (77,55 m) slavil tudi na mednarodnem mitingu v Trstu. Orodje je ob zaključku sezone zalučal 77,20 metra.

"Nastop ocenjujem kot dober glede na to, da sem tekmoval že v soboto. Tako nisem imel prave moči, da bi dosegel še kaj več," je dejal Kranjc.

To je njegova najboljša sezona v karieri. Med drugim se je na evropskem prvenstvu avgusta v Zürichu uvrstil v finale in zasedel osmo mesto (78,27 m). Svojo prvo finalno uvrstitev na velikih tekmovanjih si je priboril z enim sedmim kvalifikacijskim metom, ko je kot prvi Slovenec presegel 80 metrov (80,46) in bil z državnim rekordom skupno šesti.