KOŠARKARSKI OBRAČUN: Sixt Primorska drugič priznala premoč

Košarkarji Helios Suns so v 10. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Sixt Primorsko s 75:65 (19:12, 40:36, 57:49).

Po zmagi sredi tedna proti Krki so košarkarji Helios Suns dobili tudi drugo od štirih ključnih tekem v skupini za prvaka, tako da štiri kroge pred koncem nadaljujejo mrtvi tek z Rogaško za uvrstitev v polfinale. Slatinčani na četrtem mestu imajo zmago več in bodo čez sedem dni gost v Domžalah.

Helios Suns je edina ekipa, ki je pokalne prvake, Sixt Primorsko, dvakrat v tej sezoni premagala sredi Kopra. Tudi tokrat povsem zasluženo, saj je vodila večji del tekme in bila bolj motivirana in homogena od gostiteljev, ki so doživeli šele drugi poraz v zadnjih devetih krogih.

Domžalčani so bili z izjemo nekaj uvodnih minut drugega polčasa ves čas v vodstvu, njihova najvišja prednost pa je bila deset točk. Toliko je bilo v 35. minuti (67:57) in na koncu tekme 75:65. Vmes so se gostitelji približali na 63:67 in 65:69, toda Blaž Mahkovic (15 točk) in Božo Dumić (12) sta preprečila preobrat oslabljenih domačih košarkarjih, pri katerih je Mirko Mulalić dosegel 17 točk (trojke 3:12), 15 pa Marjan Čakarun (11 skokov).

V enajstem krogu 25. aprila Sixt Primorsko čaka gostovanje pri Iliriji.