KOPRČANI ZA LAS OB ZMAGO: Drugi poraz so jim prizadejali Mariborčani

Rokometaši mariborskega Branika so v 11. krogu lige NLB premagali Koper 2013 s 26:25 (13:14).

Koprska zasedba je med obema mednarodnima tekmama tretjega kroga pokala EHF s poljsko ekipo Gwardia Opole včeraj morala opraviti še domačo preizkušnjo z Mariborom, ki pa se ni razpletla po njenem okusu. Trenutno vodilna ekipa državnega prvenstva je doživela drugi poraz, kar je slaba popotnica pred sobotno povratno evropsko tekmo v Bonifiki, kjer bo skušala nadoknaditi pet golov primanjkljaja s prve tekme na Poljskem (25:30).

Primorci so v štajersko prestolnico prišli že v nedeljo zvečer neposredno s Poljske in se pri tem sploh niso vrnili na Obalo, dolga in naporna pot z avtobusom pa je očitno pustila določene posledice na igro varovancev Veselina Vujovića. V prvi polovici tekme je bilo v njihovi igri dovolj svežine, predvsem v sami končnici, ko so dvakrat povedli za dva gola (12:10 in 13:11), na velik odmor pa odšli s prednostjo enega gola (14:13).

A bolj je bila tekma dolga, bolj se je videla utrujenost koprskih rokometašev. Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so v 37. minuti po golu Gregorja Ocvirka povedli s 17:16, a so jih gosti v 44. minuti ujeli in znova pahnili v zaostanek (19:20). V prelomnih trenutkih dvoboja so Mariborčani naredili delni izid 4:0 in v 52. minuti povedli za tri gole (23:20). V končnici so zaigrali dovolj zrelo in preudarno ter dosegli šesto zmago, po nepopolnem krogu pa napredovali tudi na tretje mesto lige NLB.

V domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Ocvirk z osmimi in Andraž Velkavrh s štirimi goli, v gostujoči pa je Adam Bratkovič dosegel devet, Grega Krečič pa pet zadetkov.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, koprska pa se bo na domačem igrišču pomerila z LL Grosistom Slovanom. Obe tekmi bosta v soboto, 2. decembra.

Luka |  25 .11. 2017 ob  11: 50
Od kar se Popey zanima za rokomet u Koperu je ta disciplina strmo padla dol ne pomaga niti Vujovič niti okrepitve to sluti na konec kot fc prč
Prepoceni kiks |  24 .11. 2017 ob  22: 31
Sm mislu pridet jutri na tekmo proti poljakom,ampak si ne zaslužijo,da pridem!
Tatjana |  24 .11. 2017 ob  08: 32