Freund zmagovalec Willingena, Prevc četrti

Nemec Severin Freund je zmagovalec tekme svetovnega pokala smučarjev skakalcev v domačem Willingenu. S 149,5 in 146 metrov dolgima skokoma (270,3 točke) je za točko premagal Norvežana Runeja Velto, tretji je bil Čeh Roman Koudelka. Najboljši slovenski skakalec Peter Prevc je skočil 145,5 in 146 metrov ter pristal na četrtem mestu.

Prevc (247,5 točke) je bil po prvi seriji peti, v drugi pa je pridobil mesto in za stopničkami zaostal 4,9 točke. Je pa v skupnem seštevku za deset točk zmanjšal zaostanek za vodilnim Avstrijcem Stefanom Kraftom, ki je bil po prvi seriji še drugi, a je v finalu po le 134,5 metra dolgem skoku končal na šestem mestu.

Točke so danes osvojili še trije Slovenci; Jernej Damjan (137, 131,5 m; 221,8) je bil 12., Jurij Tepeš (143, 124,5 m; 217,9) 16., Matjaž Pungertar (133,5, 126,5 m; 192,1) pa 29.

Brez finala sta ostala Nejc Dežman s 35. mestom in Tomaž Naglič kot 44. v prvi seriji. V kvalifikacijah je s 43. dosežkom izpadel Rok Justin.