ZNANI SO NASPROTNIKI SLOVENCEV: V polfinalu se bodo pomerili s Francozi

Svet

Slovenski košarkarji se bodo v polfinalu olimpijskega turnirja v Tokiu pomerili s Francozi. Ti so v četrtfinalu danes po vodstvu v celotnem drugem polčasu strli Italijane s 84:75 (20:25, 43:42, 64:54).

Francija si je v tretjem četrtfinalu dneva priigrala srečanje s Slovenci v četrtek ob 13. uri. Za to je morala premagati številne izgubljene žoge v prvem polčasu in padec v igri v začetku zadnje četrtine, da je odpravila Italijo.

Francozi so po izenačenem prvem polčasu odločno krenili v drugega in si priigrali vodstvo z dvomestnim številom točk, največ 14 (62:48). Italija, ki je večino tekme bila izredno nenatančna za tri točke (8:29), je v uvodu zadnje četrtine ob nenadnem strelskem mrku Francozov na krilih Simoneja Fontecchia (23 točk) našla priključek.

V zadnjih minutah pa so Francozi predvsem s pomočjo Rudija Goberta, ta je dosegel 22 točk, znova prevzeli pobudo in se odlepili od Italijanov.