ZMAGA KOPRSKIH ODBOJKARIC: A z njo ne bodo napredovale z zadnjega mesta

Koper

Odbojkarice Luke Koper so v zaostali tekmi 16. kroga 1. DOL v gosteh premagale Sip Šempeter s 3:1 (23, -18, 23, 21).

Odbojkarice iz Kopra so včeraj dosegle šele tretjo zmago v sezoni, s katero ne bodo pobegnile z zadnjega mesta. V prvem nizu so izkoristile prednost 19:16 in 23:20 in ga pripeljale do zmage, izkoristile so četrto zaključno žogo.

V drugem so domače povedle z 18:14 in nato brez večjih težav prišle do zmage. A nadaljevanje je spet pripadlo gostjam, čeprav sta bila oba niza tesna. V tretjem je bilo izenačeno na 20:20 in 23:23, potem pa je Sara Hutinski z blokom priborila prvo zaključno žogo, ki so jo Koprčanke tudi izkoristile.

Podobno je bilo v četrtem nizu; domače so še vodile z 21:20, potem pa so gostje s tremi zaporednimi točkami prevzele pobudo, povedle s 24:21 in z blokom prišle do zmage.

Pri domačih se je s 23 točkami izkazala Neja Vidali, na koprski strani jih je 22 dosegla Nina Đukić.

* Dvorana Šempeter, gledalcev 120, sodnika: Pevc, Markelj.
* Sip Šempeter: Lukman, Božič 4, Koren 10, Črnila 10, Mihalinec, Vidali 23, Trbojevič-Ovčar 7, Lekše 11, Mazej, Štampar, Gimpelj 2.
* Luka Koper: Ćopić 4,Đukić 22, Kovačič 1, Debernardi 1, Suljić, Trobec 4, Lovšin 15, Dakič 1, Uršič 6, Hutinski 15, Širol, Simčić, Siljić.