ŽE DRUGA ZMAGA ZAPORED: Koprčani ugnali Jeruzalem Ormož, v sredo jih čaka obalni derbi (FOTO)

Koper

Koprski rokometaši so dosegli že drugo zaporedno zmago in v domači Areni Bonifika s 26:15 premostili odpor RK Jeruzalem Ormož.

Po daljšem obdobju je bila Arena Bonifika ponovno prizorišče Lige NLB. Začetek srečanja je zaznamovala dobra igra v obrambi obeh ekip, po 15 minutah igre je bilo videti le sedem zadetkov. V nadaljevanju so koprski rokometaši stopnjevali tempo in tako minuto pred koncem prvega polčasa prišli do vodstva s štirimi zadetki. Gostje so nato uspeli še enkrat zadeti, rezultat ob polčasu je bil 12:9.

V drugem polčasu so Koprčani okrepili tudi igro v napadu in v nadaljevanju postavili delni izid 6:0 in tako sedem minut pred koncem tekme vodili kar z 11 zadetki razlike.

Omenjeno vodstvo pa so zadržali tudi do konca srečanja in tako vpisali drugo zaporedno zmago ob rezultatu 26:15.

V sredo ob 19.00 pa koprske rokometaše čaka obalni derbi. V sklopu Pokala Slovenije se bodo v sosednji Izoli pomerili z RK Butan Plini Izola.

"Še ena težka tekma je za nami. Z odlično obrambo smo prišli do pomembnih dveh točk. Upam, da bomo tako nadaljevali tudi naprej. Zdaj nas čaka še ena težka tekma v pokalu z Izolo. Ob tej priložnosti vabim vse navijače, da se udeležijo obalnega derbija, ki bo sigurno zanimiva tekma," je dejal Uroš Čuk, pomočnik trenerja RD Koper.