ZABIJANJE DONČIĆA NI BILO DOVOLJ: Njegovo moštvo je izgubilo v zadnji sekundi (VIDEO)

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doživeli nov poraz. Na gostovanju pri moštvu Denver Nuggets so bili prekratki za koš, bilo je 100:99 za domače. Slovenski košarkar Luka Dončić je dobrih pet sekund pred koncem zabil za vodstvo Dallasa z 99:98, a je Nikola Jokić v zadnjem napadu poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Dončić je imel po zabijanju še prosti met, a ga je zgrešil. Domači so začeli s strani, met prepustili Jokiću, ki je zaupanje upravičil in svojemu moštvu zagotovil 45. zmago v sezoni. Dallas je na začetku zadnje četrtine vodil za 12 točk, a so gostujoči košarkarji v zadnjem delu igre skupaj dosegli le deset točk in na koncu nesrečno izgubili.

Dvajsetletni Dončić je na parketu preživel 35 minut in čeprav je zadel le enega izmed osmih poskusov za tri točke, je bil s 24 točkami najboljši strelec svojega moštva. Temu je dodal še 11 skokov in devet podaj. Jalen Brunson je prispeval 20 točk.

Pri Denverju, četrtem moštvu lige, je 33 točk dosegel Paul Millsap. Jokić, ki je odločil tekmo, je do prvih točk na tekmi prišel šele šest minut in pol pred koncem, skupaj jih je dosegel 11, v statistiko pa je vpisal še 14 skokov in osem podaj.

Dallas bo niz sedmih zaporednih porazov poskušal prekiniti v noči na nedeljo, ko bo gostil moštvo Cleveland Cavaliers, Miami Heat z Goranom Dragićem pa bo znova na delu v noči na soboto, ko bo gostil Milwaukee Bucks.