Webber v Abu Dabiju s prvega mesta, svetovni prvak Vettel z drugega

Na nedeljski preizkušnji svetovnega prvenstva formule 1 v Abu Dabiju bo s prvega mesta startal Avstralec Mark Webber. Moštveni sotekmovalec Nemca Sebastiana Vettla pri Red Bullu je bil v kvalifikacijah za 17. dirko sezone za 0,11 sekunde hitrejši od štirikratnega svetovnega prvaka. Tretji je bil dirkač Mercedesa Nemec Nico Rosberg.

Webber je z najhitrejšim kvalifikacijskim krogom na dirkališču Yas Marina Vettlu odščipnil 44. "pole position" v karieri, sam pa se bo na čelo kolone dirkačev postavil drugič letos in skupno 13. v svoji dirkaški zgodovini. Druga startna vrsta bo v Mercedesovih barvah, saj je četrti čas dosegel Britanec Lewis Hamilton, iz tretje vrste pa bosta začela Finec Kimi Räikkönen (Lotus) in Nemec Nico Hülkenberg (Sauber). Španec Fernando Alonso (Ferrari), neuspešni Vettlov izzivalec v boju za letošnji naslov - nemški dirkač si je lovoriko za leto 2013 zagotovil že na prejšnji dirki v Indiji - je bil tokrat šele 11.