VISOKA ZMAGA KOPRČANOV: Sixt Primorska Rogaško nadigrala praktično v vseh pogledih

Košarkarji Sixt Primorske so v 3. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško s 95:67 (21:20, 46:39, 75:58).

Slatinčani in Koprčani so se srečali drugič v štirih dneh. Tako kot v zadnjem krogu regionalnega tekmovanja so se zmage veselili košarkarji Sixt Primorske. V drugem polčasu so povsem nadigrali gostitelje in slavili z 28 točkami naskoka. Zanje je bil to zadnji preizkus pripravljenosti pred začetkom polfinala v ligi Aba 2.

Sixt Primorska je drugi del dobila z 49:28 in Rogaško nadigrala praktično v vseh pogledih. Če so domači v prvem delu dobili skok in držali priključek do zadnjih minut, so Koprčani v nadaljevanju pokazali vso svojo kakovost.

Tretja tekma, tretja zmaga v Liga Nova KBM za prvaka! Z izjemnim začetkom drugega polčasa smo Košarkarski klub Rogaška v...

Posted by KK Sixt Primorska on Saturday, March 16, 2019

Zadeli so osem trojk, skupno trinajst iz 25 poskusov, boj pod obročema so zaključili 34:27, vseh dvanajst igralcev, ki jih je trener Jurica Golemac poslal v igro, pa se je vpisalo med strelce. Najbolj učinkovit je bil Lance Harris z 22 točkami (trojke 6:10). Štirinajst jih je zbral Ivan Marinković (met 7:7), trinajst Alen Hodžić, dvanajst pa Marko Jagodić Kuridža (9 skokov).

Sixt Primorska je svojo tekmo 4. kroga odigrala vnaprej - premagala je Helios Suns, tako da bo v ligi Nova KBM naslednjič nastopila 28. marca v gosteh pri Krki, Rogaška pa bo v 4. krogu 23. marca gostila zasedbo iz Novega mesta.

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 900, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna), Krajnc (Limbuš).
* Rogaška: Kosič 2, Davis 9 (7:7), Mijović 5, Šantelj 3, Bilić 8 (4:5), Pajić 1 (1:2), Sarajlija 11 (2:3), Knežević 11 (1:6), Durnik 4 (0:2), Vašl 13 (5:5).
* Sixt Primorska: Ferme 6 (2:2), Harris 22, Hanry 3 (1:1), Kosi 2, Marinković 14, Hodžić 13 (2:2), Čakarun 8 (2:3), Jagodić Kuridža 12, Šiško 6, Glas 3 (1:2), Čebašek 3, Vončina 3.
* Prosti meti: Rogaška 20:30, Sixt Primorska 8:10.
* Met za tri točke: Rogaška 5:23 (Vašl 2, Sarajlija, Mijović, Šantelj), Sixt Primorska 13:25 (Harris 6, Hodžić 3, Šiško 2, Čebašek, Vončina).
* Osebne napake: Rogaška 19, Sixt Primorska 25.