VISOK PORAZ TIGROV PROTI LJUBLJANČANOM: Po 270 dneh prvič klonili na domačem parketu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu lige Aba premagali Koper Primorsko z 90:67 (30:13, 47:29, 70:50).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v šestem nastopu v ligi Aba vpisali peto zmago in se po porazu prejšnji teden v Baru vrnili na vrh razpredelnice. V ponovitvi finala državnega prvenstva iz prejšnje sezone so v gosteh premagali Koper Primorsko z 90:67. Za Koprčane je bil to drugi poraz v ligi Aba ter prvi na domačem parketu po 270 dneh. Primorska je v Bonifika nazadnje klonila 12. februarja letos v tekmi DP proti Krki.

Ljubljančani so zasluženo prišli do dveh točk, saj so bili vseh štirideset minut v vodstvu. Temelje za zmago so postavili že v prvi četrtini, ki so jo odigrali na meji perfektnosti. Cedevita Olimpija je prvi met na tekmi zgrešila po sedmih minutah igre, ko je semafor kazal rezultat 23:10. Do tedaj je zadela tudi vseh pet metov za tri točke. Prvih deset minut je končala s sedemnajstimi točkami prednosti in zgolj enem zgrešenem metu (12:13). Trojke je metala 6:6

Arena Bonifika je klonila prvič po 271 dneh. Cedevita Olimpija Ljubljana je bila boljša, to je treba priznati. A sezona je še dolga. Gremo naprej! Skupaj! ???? #dejmotigri

Objavil/a KK Koper Primorska dne Nedelja, 10. november 2019

Koper Primorska je sicer poskusila obrniti potek tekme, toda trener Jurica Golemac tokrat ni imel razpoloženih posameznikov. Povsem obratno kot njegov kolega na drugi strani, Slaven Rimac, ki je imel šest igralcev v dvomestnih številkah. Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu (16. 11.) gostila FMP, Koper Primorska pa bo gostovala pri Megi Bemax (17. 11.).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 2500, sodniki: Pukl, Boltauzer (oba Slovenija), Zamojski (Poljska).
* Koper Primorska: Holt 11 (8:8), Harris 14 (1:2), Čakarun 16 (8:8), Lazić 5 (1:2), Marinković 3 (1:1), Hodžić 6, Jagodić Kuridža 10 (4:5), Šiško 2.
* Cedevita Olimpija: Krušlin 14 (3:3), Boatright 14 (5:7), Hopkins 11, Murić 5, Miller-McIntyre 15 (2:3), Blažič 12 (1:2), Stipanović 12, Simonović 5, Zirbes 2.
* Prosti meti: Koper Primorska 23:26, Cedevita Olimpija 11:15.
* Met za tri točke: Koper Primorska 6:26 (Harris 3, Hodžić 2, Holt), Cedevita Olimpija 13:22 (Blažič 3, Hopkins 3, Krušlin 3, Boatright, Miller-McIntyre, Simonović, Murić).
* Osebne napake: Koper Primorska 19, Cedevita Olimpija 21.
* Pet osebnih: Stipanović (39.).