VELIKA ZMAGA KOPRČANOV V LJUBLJANI: Tifozi so jim doma pripravili veličasten sprejem (FOTO, VIDEO)

Nogometaši FC Kopra so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali ljubljansko Olimpijo z 2:1.

Koprski nogometaši so v Ljubljani prišli do velike zmage, s katero so se na vrhu lestvice točkovno izenačili z Muro. Zanje je bila to druga zmaga v gosteh v tej sezoni, hkrati pa so Olimpiji, ki je med drugimi pogrešala kapetana Mirala Samardžića in Anteja Vukušića, zadali prvi poraz na domačem igrišču. Olimpija je sicer tretjič v sezoni ostala praznih rok in zdaj za vodilnima zaostaja za točko.

Prva na tekmi je zagrozila Olimpija, potem ko je v osmi minuti Andres Vombergar s strelom z glavo oplazil vratnico. Izjemno priložnost pa so pet minut pozneje imeli Koprčani, najprej je malce z desne poskusil Matej Palčič, Žiga Frelih je žogo odbil, a le do Stefana Stevanovića, ki pa je povsem neoviran s približno desetih metrov streljal previsoko.

STOŽICE SO RUMENE!!! V Koper prinašamo tri točke. NK Olimpija - FC Koper 1:2 (0:0) ⚽️ Krajinović, Stevanović

Objavil/a FC Koper dne Sobota, 07. november 2020

Po novih neuspešnih poskusih Vomergarja in Uroša Koruna je ljubljanski napadalec v 27. minuti znova s strelom z glavo zadel le vratnico, na drugi strani pa sta zgrešila Dare Vršič v 40. in znova Stevanović ob koncu polčasa. Je pa Koper povedel v 52. minuti, ko je Nardin Mulahusejnović levo od vrat obšel neodločnega Freliha in podal pred gol, kjer je Nikola Krajinović žogo le še potisnil v mrežo.

Šest minut pozneje je domača ekipa izenačila, Đorđe Ivanović je z desne strani kazenskega prostora nekoliko srečno podal pred gol, žoga se je tja namreč odbila od Žana Žužka, v skoku pa je bil tam najvišji Luka Marin.

Koprčani pa so še naprej kazali resne namere po zmagi, bili ekipa z več ideje in v 75. minuti so tudi povedli. Dare Vršič je poslal dolgo podajo do Žana Beširja, ta je podal z desne do Claudia Spinellija, ki je z glavo žogo podaljšal do Stevanovića, ta pa je nato zadel s približno desetih metrov.

V 82. je Marko Perković poskusil s strelom z glavo pri Olimpiji, a neuspešno, v prvi minuti sodniškega dodatka pa je Stevanović prestregel podajo Freliha, vendar je slednji nato ustavil lob Koprčana.

Ob prihodu domov so koprski navijači ob Bonifiki nogometašem pripravili veličasten sprejem.

Tri točke so doma. #forzakoper ????????

Objavil/a FC Koper dne Sobota, 07. november 2020

Olimpija bo v 12. krogu 21. novembra gostovala v Murski Soboti, Koper pa bo gostil Gorico.

Tiramola  |  09 .11. 2020 ob  05: 49
Nogomet v Kopru služi predvsem kot uvoz balkancev, pranje denarja in uvoz blaga droge.