VEČ KOT USPEŠNO DRŽAVNO PRVENSTVO ZA PIRANSKE PLAVALCE: Osem tekmovalcev je osvojilo 20 kolajn

Piran

Plavalci plavalnega kluba Biser Piran so se minuli konec tedna vrnili z državnega prvenstva v plavanju, ki je potekalo v Kranju, s kar 20 kolajnami. S takim izkupičkom so bili tudi najbolj uspešen primorski plavalni klub. Na prvenstvu je nastopilo 441 plavalk in plavalcev iz 26 slovenskih plavalnih klubov. Tekmovanja se je iz piranskega kluba udeležilo osem plavalcev: Val Benčič, Maj Pribac, Eli Filipčič, Mija Rihter Medoš, Sonča Frelih Uhelj, Matic Turk, Maj Brlek in Jaša Benčič.

Naslov državnega podprvaka v kategoriji člani 50 metrov prsno je pripadel Jaši Benčiču, ki je v absolutni konkurenci osvojil srebrno kolajno.

Najmlajši piranski plavalec Val Benčič je osvojil dva naslova državnega prvaka v kadetski kategoriji, v disciplinah 100 in 200 metrov prsno.

V kadetski kategoriji, v disciplini 200 metrov delfin, si je Maj Pribac priplaval tretje mesto.

V mladinski konkurenci je plavalka Mija Rihter Medoš osvojila naslov mladinske državne prvakinje v disciplini 100 metrov mešano, dva naslova državne podprvakinje v disciplinah 50 in 200 metrov prosto ter dvakrat bronasto kolajno v disciplini 100 metrov prosto in 100 metrov delfin.

Največ kolajn je priplaval mladinec Matic Turk, ki je osvojil kar devet kolajn v praktično vseh disciplinah, kjer je nastopal. Postal je državni mladinski prvak v disciplinah 200 metrov prosto, 100 metrov mešano in osvojil bron v absolutni konkurenci. Postal je mladinski prvak v disciplini 50 metrov delfin in državni prvak v absolutni konkurenci. Postal je mladinski podprvak v kategoriji 50 metrov hrbtno, 100 metrov prosto in 50 metrov prosto. Bronasto kolajno je osvojil v disciplini 100 metrov delfin.

Biserova štafeta 4x50 metrov mešano "mix" v postavi Matic Turk, Val Benčič, Eli Filipčič in Mija Rihter Medoš je osvojila bronasto kolajno v absolutni kategoriji.

Plavalce je na olimpijskem bazenu v Kopru pripravljal klubski trener Tadej Bačelić. Kljub posebnemu letu zaradi korona virusa je plavalni klub Biser Piran uspešno deloval: "Kljub malo številčni ekipi so doseženi rezultati zelo spodbudni. V novem letu 2022 imajo plavalci in trener že zastavljene cilje na tekmovanjih, ki bodo potekala v 50-metrskih bazenih," še pravijo v piranskem klubu.