VČERAJ NAJBOLJ USPEŠNI KOPRSKI ROKOMETAŠI: FC Koper in RD Butan Plin Izola zabeležila poraz

Nogometaši Celja so v 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Koper z 2:0 (0:0). Rokometaši Kopra so na včerajšnji zaostali tekmi 8. kroga lige NLB premagali Slovenj Gradec 2011 s 34:26 (20:11). Rokometaši ormoškega Jeruzalema so na včerajšnji zaostali tekmi 8. kroga lige NLB premagali Butan Plin Izolo z 32:22 (17:10).

Celjani, ki so državni prvaki, so po slavju v Gorici vpisali drugo zaporedno zmago. Proti Kopru, ki so se mu maščevali za prvi medsebojni sezonski poraz, so bili večino tekme boljši tekmec. Gosti, ki so igrali brez kaznovanega Gorana Jozinovića, so tako doživeli peti poraz in drugega zapovrstjo, Celjani pa so vpisali šesto zmago ter se približali zgornjemu delu lestvice.

Celjani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, čeprav so Koprčani prvi zagrozili, ko je v tretji minuti zgrešil Nardin Mulahusejnović. Vse preostale omembe vredne akcije so izpeljali izbranci Dušana Kosića, med drugim je Žan Benedičič v 32. in 31. minuti zgrešil s streloma od daleč, v 28. minuti je Jakob Novak sprožil malce zunaj kazenskega prostora, a se je izkazal Ivan Vargić, zelo blizu zadetka pa je bil tudi Ivan Božić v 26. minuti, ko je z enajstih metrov žogo poslal le malce mimo vrat.

Tudi v uvodu drugega polčasa so bili podjetnejši Celjani, a v 55. so imeli Koprčani na voljo prosti strel s slabih 20 metrov, Dare Vršič pa je bil premalo natančen. V 69. minuti pa so domači le povedli, Benedičič je izvedel prosti strel z desne strani, žoga pa je preletela vse nogometaše in na koncu presenetila še Vargića za celjsko vodstvo z 1:0. Le malo zatem so Koprčani prišli do strela v kazenskem prostoru Celja, žoga pa se je od enega celjskih branilcev odbila v prečko.

V 72. minuti je okvir vrat z roba kazenskega prostora zadel še Luka Kerin oziroma se je žoga po strelu malce odbila od Ivice Guberca in v vratnico. Živahnejše minute so se nadaljevala z obrambo Matjaža Rozmana po poskusu Maksa Barišića, v 87. minuti pa je le za malenkost zgrešil Timotej Dodlek. Že v sodniškem dodatku pa je z zmago Celja potrdil Mićo Kuzmanović, ko je v kazenskem prostoru najprej preigral Žana Žužka, nato pa še Vargića in poslal žogo v mrežo za končnih 2:0.

Celje bo v 19. krogu v nedeljo gostilo Muro, Koper pa bo dan prej gostoval v Sežani.

Zmaga koprskih rokometašev

Koprčani so dosegli peto zmago v državnem prvenstvu in se utrdili na sredini razpredelnice. Korošci, sicer hit prvega dela sezone, so na svoji enajsti tekmi doživeli četrti poraz, zavoljo sedmih zmag pa ostajajo v zgornjem delu lestvice.

Izbranci domačega trenerja Uroša Rapotca so sijajno odprli včerajšnji obračun v Bonifiki. Po vsega devetih minutah igre so vodili s 6:0, to prednost pa - ob manjših vzponih in padcih v igri - držali večji del prvega polčasa. V končnici so Primorci zaigrali še bolj učinkovito, v 26. minuti je njihova prednost znašala že devet golov (17:8).

Domači rokometaši v drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, vselej so igrali zbrano in odgovorno, na včerajšnji tekmi dokaj razglašeni gosti jih v nobenem trenutku niso ogrozili. V primorski ekipi je bil na tekmi najbolj učinkovit Staš Slatinek Jovičić z devetimi, v koroški pa Rok Cvetko s šestimi goli. Koprska ekipa bo v soboto gostila trebanjski Trimo, zasedba iz Slovenj Gradca pa novomeško Krko.

Poraz zabeležili tudi izolski rokometaši

Ormožani niso imeli prav nobenih težav proti tekmecem iz Izole. Na svoji deseti tekmi so dosegli sedmo zmago in so najbližji zasledovalci najboljšim trem iz Celja, Velenja in Trebnjega, medtem ko osmoljenci včerajšnjega obračuna v Prlekiji ostajajo na 12. mestu v 14-članski ligi.

Gostitelji so po začetnem tipanju hitro prevzeli vajeti igre v svoje roke. V 14. minuti so povedli s 6:2, nato stopnjevali ritem igre, po golu včeraj izjemno učinkovitega Tilna Kosija pa v 26. minuti že vodili za devet golov (16:7). Varovanci domačega trenerja Saša Prapotnika si v drugi polovici tekme niso dovolili nepotrebnih pretresov, tekmo so nadzorovali ter zasluženo in pričakovano osvojili novi točki.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Kosi z 12, v gostujoči pa Vid Miklavec z osmimi goli.

Ormoška ekipa bo v soboto gostovala v Dobovi, tekma Maribor Branik - Butan Plin Izola pa je prestavljena.

* Arena Z'dežele, brez gledalcev, sodniki: Sagrković, Vukan, Kovačič.
* Strelca: 1:0 Benedičič (69.), 2:0 Kuzmanović (90.).
* Celje: Rozman, Kadušić, Stojinović, Zaletel, Brecl, Benedičič, Vrbanec (od 77. Šporn), Novak (od 77. Pungaršek), Kuzmanović, Božić (od 64. Kerin), Dangubić (od 64. Bezjak).
* Koper: Vargić, Mlakar, Rajčević, Žužek, Palčič, Dodlek, Guberac (od 75. Vekić), Krajinović, Vršič (od 64. Vošnjak), Bešir (od 46. Pejić; od 56. Barišić), Mulahusejnović (od 64. Spinelli).
* Rumeni kartoni: Bezjak, Pungaršek, Kuzmanović; Spinelli.

* Dvorana Bonifika, brez gledalcev, sodnika: Kavalar in Nahtigal.
* Koper: Jelovčan, Logar, Slatinek Jovičić 9, Dolenc, Žagar 1, Pavlović 1, Poklar 7 (1), Moljk 2, Smolnik 2, Muminović, Zugan 4, Sanabor, Marič 3, Makuc 2, Kete, Breznikar 3.
* Slovenj Gradec 2011: Dobaj, Soldo, Grobelnik, Cvetko 6 (1), Bulovič 1, Banfro 2, Levc 3, Šol 1, Živković 5 (2), Lesjak 2, Milenković, Lampret 2, Štumpfl 1, Ošlak, Jankovski 3.
* Sedemmetrovke: Koper 2 (1), Slovenj Gradec 2011 3 (3).
* Izključitve: Koper 4, Slovenj Gradec 2011 10 minut.

* Dvorana Hardek, brez gledalcev, sodnika: Backović in Palačković.
* Jeruzalem Ormož: Bogadi 2, Šoštarič 1, Čudič 1 (1), Žuran 1, M. Hebar 4, Šulek 3, Kocbek 3, Balent, Kosi 12 (3), Krabonja 4, Mesarič, Krasnič, Ciglar 1, Skledar, Zemljič.
* Butan plin Izola: Alessio, Kocjančič, Jurič, Korošec, Smej 1, Gorela 2, Poberaj 2, König 1, Miklavec 8 (3), Nikolić 3, Pernovšek 3, Demšar 1, Orbanič 1, Mijatović.