V ENEM LETU POD VODENJEM ANKARANČANA BOŠTJANA AVERJA: Podjetje Slopak povečalo tržni delež na 39 odstotkov

Slovenija

Pred letom dni je funkcijo direktorja v podjetju Slopak prevzel Ankarančan Boštjan Aver. Kot so pojasnili na novinarski konferenci, so v letu dni dosegli velik poslovni uspeh – tržni delež so s 15 odstotkov povečali na 39 odstotkov.

Boštjan Aver

Družba Slopak, ki praznuje 20. obletnico ustanovitve, je v letošnjem letu svoj tržni delež s 15 odstotkov povečala na 39 odstotkov in na ta način postala vodilna slovenska družba za ravnanje z odpadno embalažo. Kot so povedali na novinarski konferenci, so to dosegli z vztrajnim, odgovornim in strokovnim delom ter doslednim izpolnjevanjem sprejetih obveznosti.

"To potrjuje tudi poročilo zbornice, ki je bilo tudi javno objavljeno 12. septembra letos. V njem je zapisano, da sta od šestih družb za ravnanje z odpadno embalažo v letošnjem prvem polletju samo dve – Dinos in Slopak – izpolnjevali svoje obveznosti prevzemanja odpadne embalaže skladno s sklepom o deležih, ki ga je sprejela vlada," so povedali na novinarski konferenci predstavniki družbe Slopak. Odkar podjetje deluje, niso prejeli niti ene odločbe s strani okoljskega inšpektorata, ki se izdajajo v primeru neprevzemanja odpadne embalaže.

Zmedo v dogajanju na trgu DROE je po besedah direktorja družbe Slopak Boštjana Averja v precejšnji meri povzročila konfuzna in zakonsko nevzdržna metodologija določanja prevzemnih deležev pri izvajalcih javnih služb, ki je družbi Slopak za nazaj naložila dodatne, nepričakovane obveznosti in poslovno škodo.

Zato so na ustavno sodišče vložili zahtevo za ustavno presojo predmetne uredbe in v njej določene spremenjene metodologije za izračun deležev za prevzemanje odpadne embalaže ter vložili tožbo na upravno sodišče zaradi povzročanja materialne škode. Drugih pripomb na račun omenjene uredbe nimajo, menijo pa, da bi morala urejati razmerja na trgu DROE v prihodnjem letu, nikakor pa ne za nazaj.

Po prvotno veljavni metodologiji bi namreč družba Slopak morala poskrbeti za 38,81-odstotni delež odpadne mešane embalaže, v skladu s spremenjeno novo metodologijo pa ta znaša 82,2 odstotkov, kar predstavlja 2,1-kratno povečano obveznost. Ne samo, da tako visokega povišanja deleža nikakor ni bilo mogoče predvideti vnaprej, temveč je tako visoko obveznost v zadnjem četrtletju fizično nemogoče izpolniti, navajajo. Izvajalci družbe Slopak namreč sporočajo, da v naravi fizično ne razpolagajo s kapacitetami, ki bi omogočile sprejem in obdelavo tovrstnega obsega odpadne embalaže.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija