V BONIFIKI NAPETO VSE DO ZADNJEGA: Zmaga ostala na domačih tleh (VIDEO)

Rokometaši Kopra 2013 so na tekmi 15. kroga lige NLB v gosteh premagali velenjsko Gorenje s 25:24 (17:12).

Koprski rokometaši so po izjemno slabem uvodu v sezono konsolidirali svoje vrste in dosegli sedmo zmago v državnem prvenstvu. Njihova zadnja žrtev so bili tekmeci iz Velenja, ki so doživeli tretji poraz v sezoni. Ose za vodilnimi Celjani zaostajajo šest, za drugouvrščenimi Ribničani pa pet točk, njihov točkovni primanjkljaj pa se lahko še poveča po nedeljski medsebojni tekmi med Celjani in Ribničani v dvorani Zlatorog.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so "zastrašujoče" začeli obračun v koprski Bonifiki in povedli s 3:0. Nadaljevanje je minilo v znamenju Primorcev, ki so v 17. minuti tekmece ujeli in izenačili na 8:8, minuto kasneje pa po zadetku Nejca Planinca prvič na dvoboju povedli z 9:8.

Gostitelji so predvsem sijajno odigrali zadnjih deset minut prvega polčasa, tedaj so goste iz Šaleške doline zasenčili v vseh prvinah igre in v 25. minuti povedli s 16:10, na veliki odmor pa odšli z lepo prednostjo petih golov (17:12).

Velenjčani niso vrgli puške v koruzo, v začetku drugega polčasa so strnili svoje vrste in se podali v lov za gostitelji, v 43. minuti pa jih po treh zaporednih golih Aleksa Kavčiča tudi dokončno ujeli in izenačili na 18:18. Izbranci domačega trenerja Uroša Rapotca so odgovorili na najboljši možni način, v naslednjih dveh minutah so naredili delni izid 3:0 in povedli z 21:18, v razburljivi in napeti končnici pa navkljub permanentnemu pritisku velenjskih rokometašev, ki so se nekajkrat približali na gol zaostanka (21:22, 22:23, 23:24, 24:25) ubranili "kapital" in dosegli pomembno zmago.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nino Grzentič s šestimi, v gostujoči pa Matic Verdinek z devetimi goli.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu 1. februarja gostovala v Trebnjem, velenjska pa bo dan kasneje gostila Celje Pivovarno Laško.

* Arena Bonifika, gledalcev 1500, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Koper 2013: Haseljić 1, Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič 6, Krečič 3, Matijašević 2, Konjević, Moljk, Smolnik 1, Sokolič 2, Guček 1, Zugan 3, Marič 2, Planinc 4 (1), Stopar.
* Gorenje Velenje: Logar, Taletović, Vujović, Haseljić 2, D. Tajnik 1, Špelić 1, Matanović 1, Levc, Stojnić 4, Miklavčič, Verdinek 9 (1), Grmšek, M. Kavčič, A. Kavčič 6 (3), Kete.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 1 (1), Gorenje Velenje 5 (4).
* Izključitve: Koper 2013 4, Gorenje Velenje 4 minute.

Jacksson |  23 .12. 2018 ob  09: 08