USPEŠEN VIKEND ZA KOPRSKE ŠPORTNIKE: Gol Guberca odmeva kot prava senzacija, poglejte kaj mu je uspelo (VIDEO)

Nogometaši CB24 Tabora Sežane in Kopra so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Rokometaši Ljubljane pa so v 17. krogu lige NLB v soboto izgubili proti Kopru s 26:30 (10:13).

Deseti medsebojni obračun Tabora in Kopra se je ob sedmih zmagah slednjega in ene prvega drugič končal z remijem. Glede na dogajanje je izid kar nekako pravi, čeprav so bili statistično malce boljši domači. Ti so do točke prišli v izdihljajih tekme, ko so izničili prednost Kopra po pravem "evrogolu" Ivice Guberca. Koper za zdaj ostaja na drugem mestu, Tabor pa na predzadnjem.

Marko Ristić je bil prvi, ki je nekoliko ogrozil tekmečevega vratarja, ko je sprožil s 30 metrov, a meril preveč po sredini. V 11. minuti pa so bili gosti zelo blizu zadetku, ko je v kazenski prostori prišel Maks Barišić, žogo je že poslal čez vratarja, a jo je z golove črte izbil Mihael Briški.

Novo lepo priložnost so domač zapravili po kotu v 18. minuti, ko je z glavo zgrešil Altin Kryeziu, v 36. minuti pa je Vid Koderman prišel po levi strani v kazenski prostor, sprožil, Adnan Golubović pa je žogo odbil. Tik pred koncem polčasa so Koprčani še enkrat prišli pred vrata Tabora, a tudi ta akcija se je končala brez posebne nevarnosti za Jana Koprivca.

V uvodu drugega polčasa so domači začeli nekoliko podjetneje, v 57. minuti je Mateo Monjac zapravil obetavno akcijo, ko je preveč okleval s strelom, zato pa ni povsem nič okleval Ivica Guberac v 59. minuti, ko je sprožil z več kot 30 metrov in žogo poslal v desni zgornji kot vrat vratarja Koprivca za vodstvo Kopra z 1:0.

V 74. minuti je na drugi strani poskusil Guberca posnemati Briški, toda Golubović je bil po strelu z dobrih 20 metrov na mestu. Tabor je zatem še napadal in iskal izenačenje, v 82. minuti je s prostega strela poskusil Monjac, toda koprski čuvaj mreže je bil znova pripravljen.

V sodniškem dodatku so imeli najprej Koprčani možnost, da dosežejo nov gol, a jim tudi po več poskusih ni uspelo poslati pravega strela v okvir vrat, nato pa so domači izenačili, ko je po hitri akciji na koncu Dino Stančič zadel s slabih desertih metrov.

Tabor bo v 26. krogu v sredo gostoval pri Bravu, Koper pa pri Radomljah.

Koprski rokometaši premagali Ljubljančane

Rokometaši Kopra so v soboto, 5. marca, v 17. krogu lige NLB premagali Ljubljančane s 26:30 (10:13). Pred tem krogom šesti Koprčani so gostovali pri predzadnji ekipi lige, ki je do te tekme zbrala le pet točk. Dolgo časa je bila slednja v boju za nov točkovni izkupiček, toda v končnici tekme so Primorci upravičili vlogo favorita in vpisali svojo osmo zmago, Ljubljančanom pa zadali 14. poraz.

Prvi polčas je bil precej izenačen, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh golov prednosti - vse do izdihljajev prvih 30 minut, ko je Matevž Žagar zadel za 13:10 v korist primorskih gostov.

Toda izbranci Romana Šimona so v drugem polčasu hitro spet ujeli priključek, se približali na zadetek, Miha Kolmanič pa je v 42. minuti izenačil na 18:18. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, je pa v 51. minuti Tine Poklar Koprčane spet oddaljil za tri gole, Jaka Moljk pa je tri minute pozneje izbrancem Bojana Čotarja priigral dotlej najvišjo prednost (26:22). To pa je dokončno zlomilo odpor gostiteljev.

Najboljša strelca v svojih ekipah sta bila Jure Lukman pri domačih in Žiga Smolnik pri gostih, oba sta zadela po sedemkrat.

Ljubljančani bodo v 18. krogu prihodnjo soboto gostovali v Ormožu, Koprčani pa bodo gostili Slovenj Gradec.