USODEN JE BIL SLABŠI ZAČETEK: Mornar premočen za oslabljeno ekipo Primorske

Koper

Košarkarji Kopra Primorske so v tekmi 15. kroga lige Aba v gosteh izgubili z Mornarjem s 84:99 (23:30, 42:53, 61:71)

Košarkarji Kopra Primorske so bili v prejšnjem krogu na pragu velike senzacije, ko so z oslabljeno ekipo, v kateri zaradi finančnih težav kluba ni več nekaterih ključnih igralcev, skorajda ugnali Budućnost. Na koncu so bili prekratki za tri točke, v soboto pa so imeli na sporedu nov obračun s črnogorsko ekipo, gostovali so pri Mornarju v Baru.

Domači so na koncu tekmo zanesljivo dobili, gostje pa so se nekajkrat približali, a ne dovolj, da bi lahko pripravili presenečenje. Usoden je bil slabši začetek, ko so sredi druge četrtine domači vodili za 15 točk, ob polčasu pa za deset.Približno takšna je ostala razlika tudi v nadaljevanju, kadarkoli so Koprčani nakazali, da bi lahko naredili korak bližje, pa je Mornar našel odgovor in spet pobegnil. Tako je bilo že precej pred koncem jasno, da preobrata ne bo, ekipa iz bara pa je zanesljivo pripeljala dvoboj do konca.

Aleksandar Lazić s 23 točkami in devetimi skoki je bil najbolj razpoložen pri gostih, Žiga Dimec pa je dosegel dvojni dvojček s 17 točkami in 13 skoki. Koper Primorska bo v naslednjem krogu v nedeljo 19. januarja gostila Krko.

* Dvorana Topolica, gledalcev 750, sodniki: Juras, Zamojski, Savović.

* Mornar: Pullen 17 (1:1), Needham 22 (2:2), Šehić 5 (2:9), Pavić 3, Vujošević 2 (2:2), Waller 14 (4:4), Markota 5, Vranješ 10 (2:2), Bjelica 5 (1:1), Luković 16 (4:5).
* Koper Primorska: Gibbs 9 (3:4), Barič 12 (1:2), Lazić 23 (2:2), Hodžić 3, Dimec 17 (1:1), nemanič 3, Luković 12 (4:4), Vončina 5.
* Prosti meti: Mornar 18:26, Koper Primorska 11:13.
* Met za tri točke: Mornar 17:38 (Needham 6, Pullen 4, Waller 2, Vranješ 2, markota, Šehović, Pavić), Koper Primorska 7:27 (Lazić 3, Vončina 2, Nemanič, Barič, HOdžić).
* Osebne napake: Mornar 21, Koper Primorska 24.
* Pet osebnih: Barič (40.).