Tudi Grosuplje padlo v Portorožu

Košarkarji Portoroža so v 4. krogu lige Telemach premagali Grosuplje s 77:69 (26:12, 41:38, 53:51).

Dvorana Lucija, gledalcev 200, sodniki: Poljanšek (Hraše), Mlakar (Škofja Loka), Fišer (Ljubljana).
Portorož: Hodžić 12, Borse, Zagorc 10 (2:2), Tratnik 21 (6:8), Bahor, Špan 18 (6:11), Cvetičanin 3, Petrovčič, Zolotić 5 (1:2), Čigoja 7 (3:5), Buda 1 (1:2).
Grosuplje: Erčulj, Krubally 25 (7:10), Buchberger 7 (2:2), Antonijević 11 (3:4), Trampuš, Julević 13 (2:2), Krušič 8 (4:8), Karavdić, Zagorac, Hojč, Williams 2, Jerman 3.
Prosti meti: Portorož 16:20, Grosuplje 14:19.
Met za tri točke: Portorož 5:20 (Hodžić 2, Tratnik, Cvetičanin in Čigoja po 1), Grosuplje 5:20 (Antonijević 2, Buchberger, Julevič in Jerman po 1).
Osebne napake: Portorož 23, Grosuplje 25.
Pet osebnih: Zagorc (39.), Zolotić (40.)/Buchberger (40.)

Derbi z dna prvenstvene lestvice med Portorožem in Grosupljem je pripadel gostiteljem iz Obale. Po dveh izenačenjih v 26. (47:47) in 32. minuti (58:58) je v 35. minuti Ousman Senega Krubally poskrbel, da so gostje zaostajali le za dve točki (61:59).

V 37. minuti pa je Igor Tratnik najprej s polaganjem zadel dve točki, nato je blokiral met v obrambi, po tej akciji pa je koš zadel Jan Špan. Tratnik je v naslednji obrambni akciji ukradel žogo in nato v napadu z zabijanjem svoji ekipi zagotovil osem točk prednosti (67:59). Gostom v končnici ni več uspelo zapretiti.

Krubally, 25-letni Američan z gambijskimi koreninami, je bil ob osmih skokih s 25 točkami najboljši strelec tekme, pri domačih pa se je s štirimi točkami manj izkazal Tratnik.

Portorož bo v petem krogu prihodnjo soboto igral v Šoštanju z Elektro, Grosupeljčani pa pa bodo doma igrali z Rogaško.