Tretji dan zimskih olimpijskih iger

Drugi dan tekmovanj na olimpijskih igrah v Sočiju je na svoj račun prišla tudi Slovenija - Peter Prevc si je na srednji skakalnici suvereno priboril srebrno medaljo. Med vrhunci dneva je bil tudi moški smuk, ki ga je presenetljivo osvojil Avstrijec Matthias Mayer.

Prevc, ki je bil po prvi seriji na tretjem mestu, je v finalni seriji pridobil eno mesto in zaostal le za vodilnim v svetovnem pokalu, Poljakom Kamilom Stochom. Tretji je bil Norvežan Anders Bardal. Jernej Damjan je končal na devetem mestu, Jurij Tepeš pa na 26. mestu. Robert Kranjec je zaradi poškodbe tekmo izpustil.

Moški smuk

Vrhunec dopoldanskega dela je bil moški smuk. Triindvajsetletni Mayer je na brutalni progi Roza Hutor, na kateri se je v soboto poškodoval Rok Perko, slavil pred Italijanom Christofom Innerhoferjem in Norvežanom Kjetilom Jansrudom. Glavni favorit, Američan Bode Miller, je bil šele osmi, Norvežan Aksel Lund Svindal pa četrti. Klemen Kosi je osvojil 24. mesto.

Ženski biatlon

Biatlonke so imele na sporedu sprintersko tekmo na 7,5 kilometra. Najboljša je bila Slovakinja Anastazija Kuzmina, srebro je z Olgo Viluhino odšlo v Rusijo, bron pa z Vito Semerenko v Ukrajino. Edina slovenska tekmovalka Teja Gregorin je bila s 15. mestom zadovoljna, čeprav jo je zgrešen strel oddaljil od olimpijskega odličja.

Moški tek na smučeh

V dvojnem zasledovanju je slavil švicarski tekač Dario Cologna. Po 15 kilometrih klasičnega in 15 kilometrih prostega teka je premagal Šveda Marcusa Hellnerja in Norvežana Martina Johnsruda Sundbyja.

V deskarskem snežnem parku je slavila Američanka Jamie Anderson, v hitrostnem drsanju na 3000 metrov pa Irene Wust. V ekipni preizkušnji umetnostnega drsanja so bili najboljši Rusi, kar je prva zlata medalja za gostiteljico iger, Rusijo. V sankaškem enosedu je bil najboljši Nemec Felix Loch.