TRETJA ZAPOREDNA ZMAGA: Izjemen začetek ABA lige za košarkarje Kopra!

Koper, 26. oktobra - Košarkarji Kopra Primorske so v tekmi 4. kroga lige Aba premagali Mornar s 101:83 (26:26, 46:47, 74:64).

Košarkarji Kopra Primorske so pred domačimi gledalci zabeležili tretjo zaporedno zmago v ligi Aba. Zadnja "žrtev" izbrance Jurice Golemca so bili igralci Mornarja, za katere v tej sezoni igra nekdanji slovenski reprezentant Mirza Begić.

Primorci so tekmo začeli izvrstno, saj so hitro povedli s 14:4. Vendar prednost tudi zapravili, saj so v deveti minuti vodili le še za dve točki, 30 sekund pred koncem prve četrtine pa je bilo 26:26.

[gallery id='46']

Dobro igro so igralci za Bara v Črni Gori prenesli tudi v drugih 10 minut. Ko so povedli z 31:26, je koprska klop vzela minuto odmora, ki je ni posebej prebudil, saj je hitro vzela še drugo pri zaostanku 28:38. Nato so Primorci zaigrali bolje in se približali tekmecem, dobro minuto pred koncem polčasa povedli s 44:43, a na veliki odmor šli z zaostankom 47:46.

Po slabih dveh minutah igre v drugem polčasu so Koprčani po košu Alena Hodžića spet povedli, nato pa počasi zagospodarili na parketu. Do konca tretje četrtine so si priigrali deset točk zaloge (74:64). To so do sredine zadnje četrtine povečali na 15 točk, Mornar ni več našel načina, kako zmanjšati zaostanek in koprska Bonifika je lahko začela slaviti nov uspeh.

Prvi strelec tekme je bil Lance Harris, ameriški košarkar Kopra je dal 22 točk.

Koprčane v 5. krogu čaka slovenski derbi s Krko, tekma bo v petek, 1. novembra.

* Arena Bonifika, gledalcev 1200, sodniki: Obrknežević, Radojković, Arsenijević.
* Koper Primorska: Holt 14 (4:4), Harris 22 (0:1), Čakarun 6, Lazić 5, Marinković 12 (0:2), Hadžić 14 (2:3), Jagodić Kuridža 11 (1:3), Dimec 1 (1:2), Šiško 16 (2:2).
* Mornar: Pullen 19 (6:7), Needham 15 (1:2), Mugoša 2 (2:2), Raley-Ross 4, Begić 5 (1:4), Waller 10 (2:2), Markota 13 (3:5), Bjelica 12, Luković 3 (1:2).
* Prosti meti: Koper Primorska 10:17, Mornar 16:24.
* Met za tri točke: Koper Primorska 13:21 (Harris 4, Holt, Hodžić, Jagodić Kuridža, Šiško 2, Lazić 1), Mornar 7:22 (Needham, Waller, Bjelica 2, Pullen).
* Osebne napake: Koper Primorska 21, Mornar 20.
* Pet osebnih: Waller (40.)