TRAGEDIJA NA JADRANU: Utopili so se oče in mladoletna sinova, reševalcev ni bilo (VIDEO)

Svet

V Albaniji je na eni izmed tamkajšnjih plaž prišlo do tragedije, v kateri so umrli 50-letni moški in njegova mladoletna sinova, stara 13 in 15 let. Mlajšega so ujeli močni morski tokovi, oče in 15-letni brat sta ga poskušala rešiti. A so se vsi trije utopili.

Gre za družino iz Tirane, ki so bili na plaži Vile-Boštovo v bližini albanskega mesta Kavaje. Njihova trupla so trenutno v mrtvašnici v Kavaji, bodo pa jih prepeljali v mrtvašnico v Draču na nadaljnji forenzični pregled.

Tragedijo sicer spremljajo močni očitki medijev, saj na tem območju ni obalne straže oziroma reševalcev iz vode. Ta plaža pa naj ne bi bila edina, kjer primanjkuje reševalcev iz vode, ki bi v takšnih primerih lahko urgirali. 

Viktimat në det ekspozojnë mungesën e masave të sigurisë në plazhe ne Shqiperi Policia shqiptare tha të dielën se tre persona janë mbytur teksa notonin në plazhin Vilë- Bashtovë në zonën e Kavajës. Një nga viktimat është identifikuar si Elvis Halilaj 50 vjeç nga Tirana, dhe është babai i dy të miturve të tjerë 13 dhe 15 vjeç, që humbën jetën. Dëshimitarët kanë pohuar se tre personat humbën jetën nga dallgët e forta dhe mungesa e ndihmës së parë të specializuar. Sipas të dhënave të para këtë vit janë shënuar katër viktima nga mbytja në det ndërsa mediat kanë raportuar disa raste të rrezikut për mbytje në disa nga plazhet e vendit. Në shumë zona të plazheve shqiptare këtë vit po evidentohet mungesa e vrojtuesve të plazheve që është një detyrim ligjor për sipërmarrjet që ushtrojnë aktivitet në bregdet.

Objavil/a Zëri i Amerikës dne Nedelja, 09. julij 2023

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija