Tina Mrak in Veronika Macarol na 15. mestu

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta po štirih dnevih evropskega prvenstva v razredu 470, ki potekal v italijanski Formii, na skupnem 15. mestu. Po slabšem sredinem nastopu sta danes v prvem plovu zasedli 28. mesto, v drugem pa končali kot tretji. Trenutno imata 93 točk, od desetouvrščene posadke ju loči 11 točk.

Vodstvo sta znova prevzeli Francozinji Camille Lecointre in Mathilde Geron (24).

Andraž Gulič in Mitja Nevečny, slovenska predstavnika med jadralci, sta bila v prvem današnjem plovu 21., rezultat se jima kot najslabši v srebrni skupini zaenkrat briše, ter v drugi regati 12. Skupno sta na 37. mestu ter na drugem mestu v srebrni skupini (20). vodita Francoza Sofian Bouvet in Jeremie Mion (13).

Gulič in Nevečny bosta v petek že končala nastope, Mrakova in Macarolova pa bi se lahko z dobrim jadranjem še uvrstili v sobotno regato najboljše deseterice za medalje.