TIGRI SE KLJUB TEŽAVAM NE DAJO: Zabeležili tretjo zaporedno zmago v jadranski ligi (VIDEO)

Koper

Košarkarji Kopra Primorske so v 18. krogu lige Aba premagali Mega Bamax s 93:87 (15:25, 43:42, 68:62).

Koprski košarkarji so doma gostili najslabšo ekipo regionalnega klubskega tekmovanja in prišli do tretje zaporedne zmage v ligi Aba. Po včerajšnji zmagi, s katero so naredili nov korak proti končnici, so na petem mestu lestvice, medtem ko se igralci Mega Bamaxa še kar ne premaknejo z dna.

Gostitelji so sicer slabše začeli tekmo in presenetljivo proti najslabši ekipi lige v uvodni četrtini za razpoloženimi gosti zaostajali kar za deset točk. A že v drugi so koprski tigri strnili vrste, po razburljivi borbi dobili četrtino s + 11 in na odmor ob polčasu odšli s prednostjo ene točke.

@lazic_a13 z blokado dneva ???? ✋ #dejmotigri ????

Objavil/a KK Koper Primorska dne Nedelja, 02. februar 2020

Uspešno so igrali tudi v tretji četrtini in zdelo se je, da bodo tekmo varno pripeljali do konca. A gosti še niso rekli zadnje besede. Mega Bemax je sredi zadnje četrtine povedel s 76:75, a takoj zatem je Koprčanom uspel niz 8:0, s katerim so rešili vprašanje o zmagovalcu.

Najbolj razpoložen v vrsti zmagovalcev je bil s 24 točkami Nejc Barič, ki je zbral še sedem skokov in pet podaj, 23 točk je k zmagi dodal Sterling Dupree Gibbs. Pri gostih je največ točk, 22, dosegel Kendrick Perry (22 točk).

Po tekmi je trener Koprčanov Andrej Žakelj dejal: "Fantje so še enkrat več pokazali karakter in srce in to jih dela zelo posebne, sploh v situaciji, kjer smo in kjer je že težava, da sestavimo dobre treninge. Zato jim lahko samo čestitam. V tekmo smo šli sproščeno, izgubiti nismo imeli kaj, pa vendar z željo po zmagi. Fantje so verjeli, da lahko igrajo in zmagajo. Mi smo še vedno v situaciji za prva štiri mesta. Zadali smo si cilj in to je, da gremo tekmo po tekmo in da damo svoj maksimum. Na tej tekmi smo bili v napadu razpoloženi, za obrambno igro nekoliko manj. Pa kljub vsemu – zaslužena zmaga!"

@lazic_a13 je s to spektakularno trojko dokazal, da se izplača boriti za vsako žogo ???? #dejmotigri????

Koper Primorsko v naslednjem krogu jadranske lige v soboto, 8. februarja, čaka gostovanje pri FMP, Mega Bamax pa bo v sredo, 5. februarja, gostil Rogaško.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodniki: Javor (Slovenija), Jovčić (Srbija) in Porobić (Bosna in Hercegovina).
* Koper Primorska: Gibbs 23 (4:7), Barič 24 (3:5), Kosi 4, Lazić 7 (1:1), Hodžić 19 (3:8), Dimec 3, Nemanič 5 (0:1), Luković 8 (0:1).
* Mega Bamax: Mišković 16 (3:5), Perry 22 (3:8), Ašćerić 7 (1:3), Simonović 10 (0:1), Nenadić 12 (1:3), Cerovina 5 (1:5), Stanić 2, Mesiček 13 (2:3).
* Prosti meti: Koper Primorska 20:32, Mega Bamax 24:29.
* Met za tri točke: Koper Primorska 11:23 (Gibbs 4, Barič, Hodžić po 3, Lazić), Mega Bamax 11:28 (Mišković, Perry po 3, Mesiček 2, Aščerić, Nenadić, Cerovina po 1).
* Osebne napake: Koper Primorska 25, Mega Bamax 28.