TIGRI OSTAJAJO EDINI NEPORAŽENI V LIGI NOVA KBM: V tekmi za prvaka je padla Polzela

Košarkarji Sixt Primorska so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse Polzelo z 78:60 (23:20, 46:37, 56:43).

Sixt Primorska je v peti odigrani tekmi v ligi za prvaka zabeležila še peto zmago in kot edino še neporaženo moštvo zaseda prvo mesto, Hopsi ostajajo pri dveh zmagah.

Košarkarji Polzele so odločno stopili v tekmo s prvaki lige Aba 2 in v tretji minuti povedli s 7:2, pozneje pa še z 12:7, a so domači našli odgovor in z delnim izidom 9:0 spreobrnili izid, v šesti minuti je bilo tako 16:12 za Primorsko. Domači košarkarji so minuto pred koncem prve četrtine povedli za sedem točk, potem pa so gostje do konca četrtine zaostanke uspeli zmanjšati na tri.

Na začetku druge četrtine so Hopsi izenačili, potem pa so domači znova naredili delni izid 9:0. Gostje so se nekajkrat uspeli približati, a vodstva domačih niso uspeli ogroziti in polčas se je končal s plus devet za domače (46:37).

V tretji četrtini strelsko ni bilo razpoloženo nobeno moštvo, ekipi sta skupno dosegli le 16 točk, domači pa so ta del tekme dobili z 10:6.

V prvem delu zadnjega dela igre so gostje še naprej s težavo zadevali, domači košarkarji pa so bili v tem elementu igre uspešnejši in so tako v četrti minuti prvič povedli z 20 točkami razlike. Dobri dve minuti pred koncem so imeli domači najvišje vodstvo na tekmi (+23), potem pa so bili do konca tekme uspešni le še gostje, ki jim je razliko uspelo zmanjšati na -18 za končnih 78:60 za Primorce, pri katerih je bil s 17 točkami najboljši strelec Žan Mark Šiško.

V prihodnjem krogu v sredo bo moštvo Hopsi Polzela gostovalo pri Rogaški, Sixt Primorska pa bo dan pozneje gostovala pri drugouvrščeni Petrol Olimpiji.