TIGRI NADALJUJEJO NIZ BREZ PORAZA: Proti Helios Suns zabeležili četrto zmago

Slovenija

Košarkarji Helios Suns so v 5. krogu 1. SKL izgubili proti Kopru Primorski s 60:78 (14:18, 32:32, 45:56).

Koprčani ostajajo edina neporažena ekipa ligi. V derbiju kroga so v Domžalah premagali Helios, potem ko so v drugem polčasu naredili odločilno razliko. Helios na drugi strani je doživel drugi poraz.

Prvi polčas je minil v izenačeni igri, čeprav so v prvi četrtini Primorci vodili tudi za sedem točk. Na glavni odmor sta šli ekipi poravnani, v tretji četrtini pa so spet pobudo prevzeli Primorci in povedli za 12 točk.

Podobno prednost so držali tudi v nadaljevanju in jo v zadnji četrtini še povečali ter prišli še do četrte zmage.

Pri domačih je bil z 20 točkami najboljši Davor Konjević, pri gostih pa Ivan Marinković s 17 in Stephen Jeffrey Carino Holt s 16.

Helios bo v 6. krogu 4. novembra gostoval pri Krki, Koper Primorska pa bo dva dni pozneje gostila Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.