TIGRI NA KRILIH URBANA DURNIKA DO PREPRIČLJIVE ZMAGE: Slavje so si zagotovili že v drugi četrtini

Košarkarji Kopra Primorske so v 8. krogu 1. SKL premagali Šentjur z 69:57 (18:12, 40:23, 52:37).

Koper Primorska je zabeležila četrto zmago v zadnjih petih nastopih v 1. SKL, Šentjur pa tudi na četrtem gostovanju v tej sezoni ni bil blizu uspeha. Koprčani so tako pri izkupičku 4-3, Šentjur pa je zdrsnil na 2-5.

Domačini so po relativno izenačeni uvodni četrtini večji del naloge na poti do zmage opravili v drugih desetih minutah. Na krilih Urbana Durnika, ki je v prvem polčasu zbral 14 točk in sedem skokov, so prišli do vodstva 40:23, ki ga Šentjurju v nadaljevanju ni uspelo ogroziti.

Durnik je tekmo končal pri 21 točkah in 13 skokih ter bil s statističnim indeksom 30 najbolje ocenjeni igralec tekme. Do dvomestnih številk sta pri Koper Primorski prišla še Erjon Kastrati (15 točk, met iz igre 4:11) ter Rok Nemanič (13). Na drugi strani je Dalibor Đapa zbral 20 točk in 14 skokov.

Šentjur bo na igrišče znova stopil 14. novembra, ko ga čaka zaostala tekma 6. kroga v Kranju, Koper Primorska pa bo 18. novembra gostovala v Laškem.

IDEALNI POGOJI ZA DELO TIK OB MORJU: Izberite si poslovni prostor v koprski marini

Marina Koper d.o.o. v na novo zgrajeni stavbi na Kopališkem nabrežju, ki se dizajnersko in funkcijsko popolnoma sklada z okoljem, tj. morjem in plovbo, prodaja prostore za pisarniške, trgovske ali storitvene namene, v skupni izmeri približno 1.000 kvadratnih metrov.

* Dvorana Bonifika, sodniki: Pipan (Ljubljana), Rener (Koper), Smrekar (Nova Gorica).
* Koper Primorska: Durnik 21 (9:9), Rojc 2, Kastrati 15 (7:9), Radulović 7 (3:4), Hrabar 3, Macura 5 (1:1), Nemanič 13 (1:1), Vončina 3.
* Šentjur: Habat 4, Držić 2, Đapa 20 (6:6), Mitrović 8, Samac 4 (2:4), Ledl 10 (4:5), Ahmedović 9 (1:2).
* Prosti meti: Koper Primorska 21:24, Šentjur 13:17.
* Met za tri točke: Koper Primorska 4:17 (Nemanič 2, Hrabar, Vončina), Šentjur 4:26 (Mitrović 2, Đapa 2).
* Osebne napake: Koper Primorska 21, Šentjur 26.
* Pet osebnih: Ahmedović (31.), Macura (33.), Habat (34.), Hrabar (35.).