TIGRI NA DRUGEM MESTU LESTVICE ABA: Igokea ni našla protiorožja, zdaj je na vrsti padec Crvene Zvezde

Košarkarji Kopra Primorske so v 11. krogu lige Aba premagali Igokeo z 88:84 (24:18, 42:35, 60:58).

Slovenski prvaki iz Kopra so prvo polovico rednega dela lige Aba končali z izkupičkom 8-3. Z zmago v enajstem krogu na gostovanju pri Igokeji so se začasno povzpeli celo na drugo mesto razpredelnice in so kot novinec najprijetnejše presenečenje tekmovanja.

Koprčani so si četrto zmago v zadnjih petih tekmah izborili v napeti končnici, junak pa je postal Lance Harris, ki je bil s 33 točkami in desetimi skoki (indeks 37) tudi prvi strelec tekme. Američan je v zadnjih dvajsetih sekundah ohranil mirno roko s črte prostih metov in zadel vse štiri poskuse za končni rezultat 88:84.

Koper Primorska je bila večino tekme boljši nasprotnik in bi si lahko zmago zagotovila že prej, a je sodniška trojka iz Slovenije in Hrvaške v zaključku tretje četrtine z nizom nerazumljivih odločitev vrnila domače v igro. V tridesetih minutah so Slovencem dosodili deset osebnih napak več kot Igokeji, ki je imela posledično v treh četrtinah kar 32 prostih metov.

V zadnjih desetih minutah je Koper Primorska uveljavila kakovost nosilcev igre. Harris je v tem delu dosegel dvanajst točk (trojke 6:13), Marko Jagodić Kuridža je tekmo končal pri dvajsetih točkah in dvanajstih skokih (trojke 3:5), Ivan Marinković pri 15 točkah, Žan Mark Šiško pa je, potem ko je na prejšnji tekmi postavil rekord lige Aba z 19 podajami, tokrat zbral 14 asistenc.

Primorci bodo v 2019 odigrali še dve tekmi v ligi Aba. 23. decembra bodo v domači Bonifiki gostili Crveno zvezdo, 29. decembra pa bodo gostovali pri Partizanu.

* Dvorana Laktaši, gledalcev 1350, sodniki: Majkić, Nedović (oba Slovenija), Hadžić (Hrvaška).
* Igokea: Evans 12 (4:5), Simeunović 6 (1:2), Lešić 9 (2:4), Green 14 (9:10), Vaughn 21 (3:3), Ilić 9 (1:2), Kočić 2 (2:2), Gagić 11 (5:7).
* Koper Primorska: Holt 7 (5:6), Harris 33 (7:7), Marinković 15 (7:8), Hodžić 2, Jagodić Kuridža 20 (1:2), Dimec 2, Šiško 9.
* Prosti meti: Igokea 27:35, Koper Primorska 20:23.
* Met za tri točke: Igokea 7:23 (Vaughn 4, Green, Lešić, Simeunović), Koper Primorska 10:25 (Harris 6, Jagodić Kuridža 3, Šiško).
* Osebne napake: Igokea 21, Koper Primorska 30.