TESNA IN RAZBURLJIVA KONČNICA Z VEČ IZENAČENJI: Koprčani kljub vsemu poraženi (FOTO)

Rokometaši LL Grosista Slovana so v 4. krogu lige NLB premagali Koper z 28:27 (13:9).

Slovan je v Kopru prišel do dveh točk, a precej težje, kot je bilo videti še na dveh tretjinah tekme, ko je imel zajetno prednost. Domači so se ob koncu vrnili in v razburljivi končnici nekajkrat izenačili, a je nazadnje zasedba s Kodeljevega le odnesla celoten izkupiček.

Slovan je prevladoval ves prvi polčas, hitro pripel do prednosti treh ali štirih golov (5:1, 8:4), prednost pa ohranil tudi ob polčasu, ko je bilo na semaforju 13:9 za gostujočo ekipo. Ko je nato tudi v drugem deli gostom vse steklo in so naskok še povišali, največ do +7 v 41. minuti, se je zdelo, da bodo tekmo lahko mirno pripeljali do konca. A je sledil koprski preobrat, najprej so domači znižali zaostanek na 17:20, potem pa nasprotnike pri 23:23 v 53. minuti tudi ujeli.

Končnica je bila tesna in razburljiva. Domači do vodstva niso prišli, so pa trikrat izenačili, nazadnje na 27:27 v zadnji minuti, ko je zadel Andraž Kete. Na drugi strani pa je z edinim golom na tekmi zmago Slovanu prinesel Darko Stojnić.

Pri domačih je bil najučinkovitejši Kete z osmimi goli, pri zmagovalcih jih je Matic Pipp dosegel devet.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, ljubljanska pa bo gostila ormoški Jeruzalem.