ŠOKIRANI DONČIĆ POSLAN Z IGRIŠČA: "Tega nisem storil nalašč" (VIDEO)

Košarkarji Dallas Mavericks, za katere igra tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so dosegli 40. zmago v sezoni severnoameriške lige NBA. Premagali so Cleveland Cavaliers v gosteh s 124:97 in so vse bližje neposredni uvrstitvi v končnico. Dončić je bil po sodniškem pregledu posnetka zaradi neprimernega udarca izključen v tretji četrtini.

Telički kljub Dončićevi izključitvi niso imeli pretiranih težav s Clevelandom (21-47), ki še naprej zaseda mesto povsem pri dnu vzhodne konference. Že ob polčasu so Dončić in soigralci vodili za 11 točk, v tretji četrtini pa prednost povišali na 26 in razrešili vprašanje o zmagovalcu.

Dončić je v 21:37 minute na parketu dosegel 15 točk in dodal po pet podaj in skokov ter vknjižil dve ukradeni žogi, preden je bil izključen zaradi namernega udarca v boju za položaj na parketu s Collinom Sextonom. Najboljši strelec Dallasa je bil na koncu Tim Hardaway mlajši s 25 točkami, Josh Richardson pa jih je dodal 20. Pri domačih se je pri 24 točkah ustavil prav Sexton.

"Ko sem videl posnetek, sem vedel, da sem ga udaril, ampak ne nalašč. Mislim, da se te stvari pogosto dogajajo na tekmah, ampak ne vem ... Gre zgolj za dva fanta, ki se borita za skok pod košem. To je moja razlaga," je po tekmi dejal 22-letni Ljubljančan.

"Presenečen sem bil na izključitvijo zaradi grobosti," je še dodal Dončić, medtem ko je tudi Sexton ocenil dogajanje pod košem.

"Oba sva želela le izriniti drug drugega stran od koša. Ponavadi ob takšnih potezah pride do kakšnega nenamernega udarca ali zamaha navzdol. Vse je v redu, zadel me je v stegno, nič hudega," je pristavil član Clevelanda.

Tehnična napaka druge stopnje sicer ne šteje v zbir Dončićevih 15 "običajnih" tehničnih napak, s čimer je le še eno oddaljen od ene tekme prepovedi, piše ESPN.

Mavericks imajo po 40. zmagi v sezoni ob 28 porazih na petem mestu zmago prednosti pred Portlandom (39-29) in dve naskoka pred Los Angeles Lakers (38-30), ki so ponoči ugnali drugo najboljše moštvo zahodne konference Phoenix Suns (48-20) s 123:110.

Do konca morajo vse tri ekipe v boju za peto in šesto mesto odigrati še štiri tekme. Dallas ima zaradi boljšega medsebojnega izkupička prednost pred Lakers, a je v tem pogledu slabši kot Portland. Če bi vse ekipe redni del končale z enakim izkupičkom, bi bil v prednosti Dallas zaradi zmage v jugozahodni diviziji.

Ekipe od sedmega do desetega mesta se bodo od 18. maja merile na posebnem kvalifikacijskem turnirju za dve mesti med končnico.

Najbolj zanimiv je bil obračun Los Angeles Clippers (45-23) in New York Knicks (38-30) v nedeljo pozno zvečer. Dvoboj so s 106:100 dobili kratkohlačniki in se utrdili na četrtem mestu vzhodne konference. Najboljši strelec New Yorka je bil Derrick Rose s 25 točkami, Reggie Bullock jih je dodal 24. Pri domačih je Kawhi Leonard dosegel 29 točk.

Na preostalih tekmah so možnosti za končnico ohranili New Orleans Pelicans in Sacramento Kings na zahodu ter Chicago Bulls na vzhodu. New Orleans je v tesni končnici premagal Charlotte Hornets s 112:110, Sacramento je bil prepričljiv proti Oklahoma City Thunder in zmagal s 126:98, Chicago pa je bil boljši od Detroit Pistons s 108:96.

New Orleans (31-37) na 11. in Sacramento (30-38) na 12. mestu zaostajata za desetimi San Antonio Spurs (32-35), Chicago (29-39) pa na mestih zunaj končnice lovi Indiana Pacers (31-36).

Že v nedeljo zgodaj zvečer je bil na parketu uspešen tudi Goran Dragić. Miami Heat (37-31) so ugnali Boston Celtics (35-33) s 130:124 in štiri tekme do konca ostajajo na šestem mestu vzhodne konference z dvema zmagama naskoka pred sedmim Bostonom.

Z istim tekmecem se bodo še enkrat pomerili v noči na sredo in z zmago skušali priti še do boljšega medsebojnega izkupička, ki odloča v primeru enakega zbira po 72 tekmah rednega dela sezone.