Slovenske nogometašice izgubile proti Nemkam

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na koprski Bonifiki na drugi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2015 pričakovano visoko izgubila proti evropskim prvakinjam Nemkam z 0:13 (0:7). Izbranke Damirja Roba bodo naslednji obračun kvalifikacij igrale v sredo, ko bodo v Velenju gostile Irsko.

Nemke že v prvem polčasu upravičile sloves ene najboljših ekip sveta.

Domače igralke so bile za nekaj razredov slabše tekmice pa čeprav so si pripravile dve polpriložnosti. A na drugi strani so gostje rešetale mrežo in v prvih 45 minutah zabile kar sedem golov - Celia Šašić je bila uspešna dvakrat (4./11 m, 32.,), prav tako Anja Mittag (16., 20.), po enkrat pa so zabile Leonie Maier (10.), Annike Krahn (19.) in Simone Laudehr (42.).

V drugem polčasu so Nemke zgolj potrdile zanesljivo in visoko zmago, potem ko so se med strelke vpisale Fatmire Bajramaj (62.), Mittagova (65.), Šašićeva (66.), Lena Gössling (85., 87.) in Alexandra Popp (90.).

Rob je tekmo začel s postavo Sonja Čevnik, Ines Špelič, Anisa Rola, Manja Benak, Anja Milenkovič, Kaja Eržen, Urška Žganec, Tjaša Tiabut, Lucija Grad, Ansreja Nikl in Mateja Zver. Priložnost za igro, ki si jo je med drugimi ogledala tudi slovenska predsednica vlade Alenka Bratušek, so dobile še Kristina Erman, Manja Rogan in Barbara Kralj.

Prvo mesto v skupini oddano

Slovenke so sicer v uvodnem krogu skupine 1 slavile na Slovaškem s 3:1, Nemke pa so Rusijo premagale z 9:0. Irska, s katero se bodo Slovenke merile v sredo v Velenju, pa je na prvih dveh tekmah premagala Slovaško in remizirala na Hrvaškem. Nemke so v skupini 1 razred zase, druge reprezentance pa bodo bile boj za drugo mesto, ki še lahko odpira vrata do SP.

Na SP se bodo namreč uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale v dodatnih kvalifikacijah za preostalo mesto na zaključnem turnirju v Kanadi.

Vojko |  26 .10. 2013 ob  23: 21