SLOVENIJA MED DRŽAVAMI S 100-ODSTOTNIM IZKUPIČKOM: V Stožicah strla odpor San Marina (FOTO)

Slovenija

Slovenija v skupini H, Anglija v skupini C ter Portugalska v skupini J imajo 100-odstotni izkupiček po uvodnih dveh nogometnih kvalifikacijskih tekmah za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024.

#SrceBije ????????

Posted by Nogometna zveza Slovenije on Sunday, March 26, 2023

Slovenija je najbolje odprla kvalifikacijske boje v skupini H. Po četrtkovi zmagi v oddaljenem Kazahstanu z 2:1 na včerajšnji tekmi v Stožicah v drugem polčasu strla odpor San Marina. Povedla je v 56. minuti prek Benjamina Šeška, štiri minute kasneje pa je avtogol dosegel Roberto Di Maio.

Severna Irska je na Windsor Parku v Belfastu ostala praznih rok, medtem ko je Danski spodrsnilo v Kazahstanu. Ircem so nogometno mero vzeli Finci, ki so zmagali z 1:0, edini gol na tekmi pa je dosegel Benjamin Kallman v 28. minuti.

V oddaljeni Astani je prvem polčasu kazalo na zanesljivo zmago Dancev, potem ko je dvakrat zadel 20-letni Rasmus Hojlund (21., 36.). V drugem polčasu so Kazahstanci uprizorili prvovrsten preobrat. Prek Baktijorja Zajnudinova so v 73. minuti znižali na 1:2, nato pa prek Askata Tagibergena (86.) in Abata Ajmbetrova (89.) na kolena položili favorizirane Dance.

????Lestvica skupina H po dveh tekmah. Junija na sporedu gostovanje na Finskem ???????? ter Danska ???????? doma. ????️ Vstopnice za...

Anglija je v skupini C po odmevni četrtkovi zmagi nad Italijo v Neaplju včeraj na Webleyju premagala Ukrajino z 2:0. Izbranci Garetha Southgata so oba gola dosegli v končnici prvega polčasa, najprej je zadel Harry Kane v 37., nato pa Bukayo Saka v 40. minuti. Kane je že pred dnevi na Apeninskem polotoku dosegel 54. gol in na lestvici prehitel Wayna Rooneyja, včeraj pa je še povečal svojo bero reprezentančnih zadetkov.

Na drugi tekmi so azzurri na Malti slavili z 2:0. Oba gola sta padla v prvem polčasu, zadela sta Mateo Retegui (15.) in Matteo Pessina (27.).

Na včerajšnji uvodni tekmi v skupini J je Islandija odpihnila Lihtenštajn s 7:0. Aron Gunnarsson je v Vaduzu dosegel "hat-trick", po en gol so prispevali David Olafsson, Hakon Haraldsson, Andri Gudjohnsen in Mikael Ellertsson.

Portugalska je zanesljivo opravila z evropskima nogometnima palčkoma. Po uvodni domači zmagi nad Lihtenštajnom s 4:0 je včeraj slavila še v Luksemburgu s 6:0. Za Portugalce je v prvem polčasu dvakrat zadel 38-letni Cristiano Ronaldo (9., 31.), po enkrat pa Joao Felix (15.) in Bernardo Silva (18.). V drugem polčasu sta zadela še Otavio (77.) in Rafael Leao (89.).

Na zadnji tekmi v tej skupini so nogometaši iz Slovaške v Bratislavi premagali tekmece iz BiH z 2:0. Za prvo zmago Slovakov v tem kvalifikacijskem ciklusu sta zadela Robert Mak (13.) in Lukaš Haraslin (40.).

Danes in v torek bodo na sporedu še tekme drugega kroga v preostalih kvalifikacijskih skupinah.