SLAVJE NA BONIFIKI: Koprčani na kolena spravili državne prvake

Nogometaši Kopra so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 3:2 (2:1).

Potem ko je Koprčane na prvi tekmi sezone v Kidričevem na cedilu pustila realizacija, so tokrat izbranci Zorana Zeljkovića pokazali drugačen napadalni obraz in v razburljivi predstavi na kolena spravili državnega prvaka. Ta je tako po izgubljenem dvoboju z 0:3 doma proti Taboru novo sezono začel z dvema porazoma. Tako ostaja na dnu lestvice, medtem ko se je prenovljena primorska zasedba vsaj začasno povzpela na sam vrh.

Tekma se še dobro ni začela, ko je Mura že vodila z 1:0. Po vsega 49 sekundah je namreč zadel Kai Cipot, ki je sam prišel pred Adnana Goluboviča po lepi podaji Luke Bobičanca za hrbet koprske obrambe.

V deveti minuti so tudi Koprčani opozorili nase, ko je Kaheem Parris s strelom z glavo zadel vratnico Murinih vrat, štiri minute pozneje pa so Primorci izenačili, ko je Matej Palčič z desne strani žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, tam pa je Nardin Mulahusejnović z glavo z dobrih desetih metrov zadel za 1:1.

Pri Muri so se sicer pritoževali, da je ob začetku akcije Karlo Bručić igral z roko, toda sodniki - spet je bil na delu tudi VAR - so zadetek priznali. Novo nevarno akcijo so gledalci videli v 36. minuti, ko je Klemen Pucko poskusil z leve strani, Golubovič pa je bil na mestu. Na drugi strani pa so le malce zatem Koprčani znova najprej zadeli vratnico prek Luke Vešnerja Tičića, v 39. minuti pa je drugi prišlek iz Krke Parris preigraval v kazenskem prostoru Kopra, ugnal Klemna Šturma, na koncu pa s strelom z desne še Matka Obradovića za 2:1.

V 47. minuti je Vešner Tičić spet poskusil z močnim strelom, takrat je bil Obradović na mestu, že minuto pozneje pa je na drugi strani Kai Cipot z volejem sprožil s 15 metrov in premagal Goluboviča za 2:2, ko je žogo poslal pod prečko. V 54. minuti je o pritisku Mure Bobičanec poskusil z roba kazenskega prostora, a bil za malenkost nenatančen, zato pa je bil v 62. minuti natančnejši Maks Barišić, ko je po dvojni podaji z Žanom Beširjem zadel pod prečko z leve strani.

Mura je nato iskala izenačenje in bila blizu v 90. minuti, ko je pred golom do strela z glavo prišel Amadej Maroša, toda žogo je iz ugodnega položaja spravil mimo gola. Že v šesti minuti sodniškega dodatka pa je Golubovič ustavil še zadnji nevaren strel gostov.

Koper bo v 3. krogu prihodnjo soboto gostoval v Celju, Mura pa bo gostila Bravo.

* Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Borošak, Praprotnik, Benc.
* Strelci: 0:1 K. Cipot (1.), 1:1 Mulahusejnović (13.), 2:1 Parris (39.), 2:2 K. Cipot (48.), 3:2 Barišić (62.).
* Koper: Golubovič, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručić, Grudina, Parris (od 79. Colley), Guberac (od 60. Bešir), Vešner Tičić (od 79. Oštrek), Mulahusejnović, Barišić (od 74. Krajinović).
* Mura: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik (od 76. T. Cipot), Kouter, Horvat (od 81. Kozar), Šturm, Pucko, Bobičanec (od 76. Maroša), Klepač, K. Cipot (od 76. Mandić).
* Rumeni kartoni: Bručić, Oštrek; Pucko, Maruško.