SIXT PRIMORSKA OSTAJA EDINA NEPORAŽENA: Odločilne zadnje minute

V sedmem krogu druge košarkarske lige Aba sta od treh slovenskih moštev zmagali Sixt Primorska, ki ostaja edina neporažena ekipa v ligi, ter Rogaška, ki na domačem parketu še ne pozna poraza. Neuspešen je bil Helios Suns.

Sixt Primorska je drugo tekmo zaporedoma dobila v zadnjih minutah. Na gostovanju v Mostarju je zadržala nalet Zrinjskega in slavila s 66:63 (9:19, 26:28, 48:38). Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo izbranci trenerja Jurice Golemca dobili z 22:10, ter odlična igra Lancea Harrisa v zaključku tekme.

Američan je dosegel zadnjih pet točk Sixt Primorske. Najprej je zadel trojko za vodstvo 64:63, šest sekund pred koncem pa je bil dvakrat natančen s črte prostih metov za končni izid 66:63. Harris je bil s 17 točkami prvi strelec Koprčanov, točko manj je dosegel Marjan Čakarun, enajst točk in osem skokov pa je zbral Marko Jagodić Kuridža.

Dve točki za premik v zgornjo polovico razpredelnice je zabeležila Rogaška, ki je bila doma boljša od Sutjeske iz Nikšiča s 95:81 (17:19, 42:32, 73:58). Izstopala sta Rashun Davis z 21 točkami in Stefan Mijović, ki jih je dosegel osemnajst.

Helios Suns je v Cetinju doživel četrti poraz v zadnjih petih tekmah v ligi Aba2 in skupno petega v sedmih krogih. Lovčen je slavil z 79:58 (20:13, 46:27, 61:47). Pri Domžalčanih je le Đoko Šalić prišel do dvomestnega števila točk - 10 točk, najvišji statistični indeks (24) pa je imel Jan Močnik, ki je zbral 8 točk, 8 podaj in 4 skoke.

V osmem krogu naslednji teden bo Rogaška gostovala v Sarajevu pri Sparsu, Helios Suns bo gostil Sutjesko, Sixt Primorska pa se bo v Kopru pomerila s Splitom.

Ivanka |  08 .11. 2018 ob  11: 10