SIJAJNO VZDUŠJE V BONIFIKI: Tigri boljši v medsosedskem derbiju proti Trstu (FOTO)

Po osvojenem Superpokalu Slovenije so se košarkarji Koper Primorske v najboljši možni loči predstavili tudi na prvi tekmi pred domačimi navijači. Na parketu Arene Bonifika so tigri za uverturo na pripravljalni tekmi gostili sosede iz Trsta in jih premagali za visokih 20 točk. Zaustavili so se pri rezultatu 83:63.

Pred lepo zapolnjenimi tribunami koprske dvorane so navijači obeh ekip lahko uživali v lepi tekmi, na kateri so glavno besedo vendarle imeli gostitelji. Po uvodnem zaostanku s 0:4 so tigri na začetku šeste minute prešli v vodstvo in v njem vztrajali vse do konca tekme.

Sredi 12. minute je Stephen Holt s svojo drugo trojko naskok domačega moštva prvič povišal preko meje desetih točk (27:16). Tržačani, ki so se v minuli sezoni uspeli prebiti v končnico kakovostnega italijanskega državnega prvenstva, se niso predali in pet minut kasneje zaostanek znižali na minus štiri (27:31). Njihov nalet je zajezila hitra minuta odmora Jurice Golemca, ekipi pa sta nato na glavni odmor odšli z enako razliko (37:33).

Po vrnitvi na igrišče se je razigral Ivan Marinković, ki je z dvema zabijanjema in vmesno blokado v 27. minuti znova poskrbel za 10 točk prednosti (51:41). Gostujoča zasedba je nato znižala na 43:51, a sledil je nov nalet tigrov. Ti so po zaporednih trojkah Luke Vončine in Aleksandra Lazića na začetku zadnje četrtine povedli s 65:46 in zmagovalec je bil odločen.

V koprskem dresu se je s 14 točkami in osmimi podajami izkazal Žan Mark Šiško. S po 13 točkami sta mu sledila Holt in Marinković. Slednji je ob tem ujel še osem odbitih žog.

Z zmago proti ekipi iz Trsta so tigri dokončno sklenili pripravljalno obdobje. V prihodnjem tednu jih v Zagrebu čaka Superpokal Lige ABA. V četrtfinalu se bodo v četrtek ob 20. uri pomerili z beograjsko Crveno zvezdo.

Jurica Golemac, trener Koper Primorske: "Pozna se, da smo z večino igralcev že dlje časa skupaj, zato med pripravami nismo rabili izgubljati dodatnega časa za uigravanje. Tudi novinci so se vklopili zelo hitro. Toda potrebno je vedeti, da je bila to pripravljalna tekma in beseda pripravljalna pove vse. Naša ekipa mora biti še boljša in tudi bo boljša. Precej imamo še prostora za napredek."

Žiga Dimec, košarkar Koper Primorske: "Za nami je nekakšen sosedski derbi. Zmaga z 20 točkami proti italijanskemu prvoligašu nekaj pove tudi o nas. Sam se moram še nekoliko privaditi na sistem igre. A vsak dan gre na bolje in verjamem, da bom do ligaških tekmovanj že tisti pravi."