ŠESTA ZAPOREDNA ZMAGA ZA KOPRČANE! Po odlični igri v Domžalah ostajajo na vrhu prvoligaške lestvice

Nogometaši Kopra so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Domžalah premagali Kalcer Radomlje s 4:1 (1:0). Nogometaši v 2.SNL so včeraj dokončali sedmi krog. V zadnjih tekmah sta se Primorje in Krško razšla z 2:2, zadnjeuvrščeni ekipi Brežice 1919 Terme Čatež in Jadran Dekani pa sta se prav tako razšli z delitvijo točk (1:1). Na lestvici kljub petkovemu porazu še vodi kranjski Triglav.

Koprski nogometaši nadaljujejo zmagovito serijo na začetku prvenstva. V osmem krogu so proti Kalcer Radomljam zabeležili šesto zaporedno zmago, tako da ob tekmi manj še naprej vodijo na prvenstveni lestvici. V Domžalah tokrat niso blesteli, gostiteljem so dopustili kar nekaj priložnosti, so pa pokazali svojo veliko kakovost; smrtonosne protinapade, s katerimi so napolnili mrežo tekmecev.

.

Začetek tekme v Domžalah. #ForzaKoper????????

Objavil/a FC Koper dne Nedelja, 12. september 2021

Koprčani so takoj prevzeli pobudo, a do zadetka v 36. minuti niso bili posebej nevarni, nekoliko bolj konkretni so bili gostitelji, ki so si pripravili dve priložnosti. Sacha Varga je v 12. minuti lepo poskusil iz obrata, vendar streljal čez gol, v 31. pa je Sandi Nuhanović iz mrtvega kota z leve strani zadel vratnico.

A gostje so iz svojega prvega strela na gol v 36. minuti povedli. Po protinapadu je bilo videti, da je Kaheem Parris že zapravil priložnost za strel, a je vendar še načel moč in prostor, da je podal žogo v sredino, kjer jo je Bede Osuji z glavo potisnil v mrežo.

Parris je v 51. minuti tudi sam zatresel mrežo, vendar se je izkazalo, da je bil pred tem podajalec Maks Barišić v nedovoljenem položaju, kar je potrdil tudi VAR. Že v nasprotnem napadu pa je prišlo do izenačenja, ko je od daleč natančni strel sprožil Marko Božić, žoga je zadela vratnico in se odbila v mrežo.

Devet minut pozneje so imeli Radomljani še eno veliko priložnost. Gal Primc je podal žogo v sredino, kjer je bil neoviran Ivan Šarić, ki pa mu je veselje preprečil koprski vratar David Adam.

Kazen je prišla v 62. minuti, ko so Primorci spet udarili iz protinapada. Njihov napadalni trojec Osuji, Parris, Barišić je bil prehiter za domačo obrambo, Barišić je izkoristil podajo Parrisa in spet popeljal svojo ekipo v vodstvo.

S tem pa ni bilo konec nevarnih protinapadov, s katerimi so kaznovali še nekaj zamujenih priložnosti domačih. V 75. minuti je enega izmed njih zaključil Barišić, s tem pa domačim povsem vzel voljo do igre. Na 4:1 je v 85. minuti povišal Parris, to je bil prvi gol Koprčanov, ki ga niso dosegli iz protinapada.

Konec tekme v Domžalah. Koprčani so prišli do šeste zaporedne zmage in ostajajo na vrhu prvoligaške lestvice! #ForzaKoper????????

Objavil/a FC Koper dne Nedelja, 12. september 2021

Do konca je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, toda izid se ni spremenil.

Koper bo v naslednjem krogu gostil Bravo, Kalcer Radomlje pa se bodo kot gost merile z Domžalami.

* Športni park Domžale, gledalcev 200, sodniki: Perić, Salkić, Brezar.
* Strelci: 0:1 Osuji (36.), 1:1 Božić (52.), 1:2 Barišić (62.), 1:3 Barišić (75.), 1:4 Parris (85.).
* Kalcer Radomlje: Marjanović, Mužek, Guček, Jazbec (od 46. Šarić), Zabukovnik, Nuhanović (od 76. Žulj), Primc, Blaić, Božić, Varga (od 78. Fortuna), Kregar (od 46. Nikolić).
* Koper: Adam, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručič, Jelič Balta (od 77. Grudina), Oštrek (od 60. Bešir), Barišič (od 78. Varešanović), Tičić (od 71. Guberac), Parris, Osuji (od 71. Krajinović).