SEDMI PORAZ ZA KOPRČANE: Časa za žalovanje ni, v nedeljo jih čaka nova borba

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 8. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) v gosteh premagali Koper 2013 z 31:21 (17:11).

Velenjčani so poklicno oddelali svojo nalogo na Obali in dosegli sedmo zmago v končnici za prvaka, Koprčani pa so doživeli sedmi poraz. Izbranci primorskega trenerja na velenjski klopi Zorana Jovičića so bolj ali manj imeli vse vajeti igre v svojih rokah, v prvi polovici tekme pa so najbolj udarno zaigrali med 21. in 30. minuto, ko so pri izidu 9:9 naredili delni izid 8:2 in polčas zaključili s prednostjo šestih golov (17:11).

"Ose" lepe zaloge v zadetkih v drugem polčasu niso zapravile, vseskozi so igrale zanesljivo in bile korak pred gostitelji. V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Nino Grezntič s petimi, v koprski pa Matic Verdinek s sedmimi goli. Velenjska ekipa bo v predzadnjem krogu v soboto, 25. maja, gostila Riko Ribnico, koprska pa bo dan kasneje gostovala v Mariboru.

* Dvorana Bonifika, sodnika: Vidic in Leskovec.
* Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Grzentič 5, Krečič 3, Matijašević 1, Moljk, Ganz, Sokolič 2, Guček 2, Zugan 1, Marič, Planinc 3 (2), Stopar, Bratkovič 4 (1).
* Gorenje Velenje: Logar, Taletovič, Haseljić 4, D. Tajnik 3 (1), Špelić 4, Matanović 4, Stojnić, Starc, Banfro, Drobež, Verdinek 7 (1), Grmšek, Šiško 1, M. Kavčič 2, A. Kavčič 6.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (3), Gorenje Velenje 3 (2).
* Izključitve: Koper 2013 4, Gorenje Velenje 4 minute.