ROGLIČ NA SP V BOJ ZA MEDALJO: Velja za velikega favorita za naslov prvaka

Slovenija

Na svetovnem prvenstvu v cestnem kolesarstvu v britanski grofiji Yorkshire je danes prvi vrhunec osemdnevnega boja za mavrične majice. Posamično vožnjo na čas nestrpno pričakujejo tudi v slovenskem taboru, saj bo na startu Primož Roglič, ki velja za velikega favorita za eno od medalj, če ne celo za naslov prvaka. Nastop čaka tudi Jana Tratnika.

Oba slovenska tekmovalca imata na kronometru v dolžini 54 kilometrov, začetek bo Northhallertonu in konec v Harrogatu, svoje cilje. Tratnik, ki se je leta 2017 na SP v Bergnu izkazal z desetim mestom, je tedne po julijski dirki po Franciji usmeril v pripravo na boj z uro resnice, upa, da se bo lahko boril z najboljšimi za čim višja mesta.

Zgodba zase pa je v letošnji sezoni Roglič. Letos je nastopil na šestih posamičnih kronometrih, zmagal je na štirih, od tega dvakrat na dirki po Italiji, ki jo je končal na končnem tretjem mestu, in enkrat na dirki po Španiji, ki jo je prepričljivo osvojil.

Zaradi odsotnosti Nizozemca Toma Dumoulina, Britancev Gerainta Thomasa in Chrisa Frooma bo imel Zasavec izvrstno priložnost, da si prikolesari drugo medaljo na SP. Leta 2017 je bil srebrn, danes pa velja za velikega favorita za naslov. Vprašanje je le, kako bodo na napor odreagirale noge. Nedeljsko mešano štafeto reprezentanc v vožnji na čas je namreč zaradi utrujenosti po Vuelti odpovedal in vse misli preusmeril v današnji kronometer.

Naslov brani Avstralec Rohan Dennis, a je njegova pripravljenost vprašljiva, saj od skrivnostnega odstopa na Touru sploh ni dirkal.