Ribnica Riko hiše - Istrabenz Plini Izola

Rokometaši Ribnice Riko hiš so v današnji tekmi 12. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Istrabenz Pline Izolo z 28:22

Domači rokometaši so na koncu zanesljivo premagali goste s Primorske, čeprav so v prvem delu zapravili prednost štirih golov. Ribničani so namreč v 18. minuti vodili z 10:6, toda gostje so do polčasa razliko nadoknadili in se povsem približali, domači pa so ohranili le še gol naskoka (13:14).

Po izenačenem začetku drugega dela so domači stopili na plin in spet pobegnili s serijo golov, tako da so prednost počasi, a zanesljivo povečevali. Po vodstvu s 16:15 so si tako priigrali trdno prednost 26:19 deset minut pred koncem, razlika pa je približno takšna ostala tudi do 60. minute.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Blaž Nosan, ki je dosegel enajst golov, bil je tudi stoodstoten s sedmih metrov (6:6); pri gostih pa sta po sedem golov zbrala Peter Božič in Žiga Smolnik. Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 30. novembra, gostovala v Krškem, ribniška pa dan pozneje v Velenju.

Zvesti navijaci |  24 .11. 2013 ob  10: 09