PRVA PLANIŠKA TEKMA KONČANA: Trije Slovenci v top 10

Slovenija

Nemški smučarski skakalec Markus Eisenbichler je zmagovalec tekme za svetovni pokal v poletih v Planici. Trije Slovenci so končali v prvi deseterici. Timi Zajc je bil četrti, Domen Prevc peti, Peter Prevc pa deseti.

Svetovni prvak Eisenbichler je slavil prvo zmago v svetovnem pokalu, za 6,9 točke je premagal najboljšega skakalca te zime Japonca Ryoyja Kobayashija, za 7,7 točke pa Poljaka Piotra Žylo. Na četrtem mestu je končal Timi Zajc, ki je zaostal že 22,5 točke. Najboljši Slovenec v svetovnem pokalu je v prvi seriji poletel do 240 metrov in novega osebnega rekorda, v drugi pa je pristal pri 228,5 metra. S 422,5 točke je ubranil četrto mesto, ki ga je zasedal že po prvi seriji.

Domen Prevc je v drugi seriji pristal pri 224 metrih, v prvi pri 233,5 metra, s 415,2 točke je končal na petem mestu. Peter Prevc je v finalni seriji skočil najdlje na zaključku letošnje sezone v Planici, pristal je pri 226,5 metra, s 401,5 točke je osvojil deseto mesto. Anže Semenič (371,6 točke) je bil 20., Bor Pavlovčič (354,1 točke) pa 29.

V soboto bo v dolini pod Poncami ekipna tekma z začetkom ob 10. uri. V nedeljo bo na velikanki bratov Gorišek še finalna tekma sezone najboljših 30 v svetovnem pokalu.