PRIMORSKI OBRAČUN: Končal se je z 0:2 (VIDEO)

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 10. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 0:2 (0:1).

Trener Kopra Zoran Zeljković je pred tekmo dejal, da ekipa po dveh zaporednih porazih ni v najboljšem stanju, a prevzel vlogo favorita v Sežani. To je Koper tudi upravičil in prišel do šeste zmage in se znova vsaj začasno povzpel na drugo mesto. Tabor, ki ni zmagal od 4. kroga, pa po petem porazu ostaja na zadnjem mestu.

Ekipi sta v prvi polovici prvega polčasa prikazali kar dinamično predstavo z nekaj priložnostmi na obeh straneh. Pri domačih velja omeniti akcijo iz druge minute, ko je Coba da Costa prišel pred vratarja Adnana Golubovića in z roba kazenskega prostora žogo poslal malo mimo gola.

V šesti minuti je na drugi strani povsem neoviran iz bližine z glavo zgrešil Bede Osuji, nenatančen pa je bil na drugi strani tudi Denis Kouao v 12. minuti. Koprčani so bili nevarni tudi v 21. minuti, ko je Anis Jašaragić prišel po levi strani pred gol, na koncu pa mu je strel blokiral Mihael Briški.

Pet minut pozneje je Luka Vešner Tičić s strelom od daleč namučil Jana Koprivca v domačih vratih, malce zatem pa je Danilo Šipovac malce z desne strani v kazenskem prostoru žogo poslal mimo vrat.

Sežanci so v 37. minuti ostali brez Kouaa, ki je dobil rdeči karton po naletu s hrbta na Jašaragića, pet minut potem pa se znašli v rezultatskem zaostanku. Vešner Tičić je iz kota z leve strani žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, tam pa je bil najvišji Omar Correia, ki je z glavo zadel za 1:0. V sodniškem dodatku prvega dela je pri Kopru poskusil še enkrat Osuji, vendar je bil Koprivec pripravljen.

V 47. minuti pa so tudi Koprčani na igrišču ostali z deseterico, potem ko je rdeči karton dobil Correia zaradi starta s podplatom v gleženj Zacharieja Iscaya. V 54. minuti je pri domačih Milan Kocić poskusil s 35 metrov, Golubović pa je žogo odbil v kot, koprski vratar pa je posredoval tudi po Iscayevem strelu v 62. minuti.

Adnan Golubović! #ForzaKoper????????

Posted by FC Koper on Saturday, September 17, 2022

V 68. minuti je Golubović ujel žogo po preslabem strelu Alena Korošca, dve minuti pozneje pa so Koprčani podvojili prednost, ko je po kotu z desne strani in rahli zmedi v kazenskem prostoru do strela prišel Žan Benedičič in z nizkim strelom matiral Koprivca. Tega je v 85. minuti premagal tudi Dario Kolobarić, a je bil v prepovedanem položaju.

Sežanci so bili dotlej najbližje zadetku v 88. minuti, ko je Boucif El Afghani s strelom z glavo zadel zgornji del prečke, globoko v sodniškem dodatku pa je Tabor prišel do najstrožje kazni, vendar je Briški slabo izvedel kazenski udarec, tako da je Golubović žogo ujel.

Tabor bo v 11. krogu 1. oktobra gostoval pri Olimpiji, Koper pa bo gostil Bravo.

* Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Sagrković, Kovačič, Pospeh.
* Strelca: 0:1 Correia (42.), 0:2 Benedičič (70.).
* Tabor: Koprivec, Kouao, Briški, Živulić, Letaj, Kocić (od 68. Ovsenek), Korošec (od 78. Mahne Vatovec), Ad. Zeljković, da Costa (od 68. Nikolić), Khali (od 41. Iscaye), Stanković (od 78. El Afghani).
* Koper: Golubović, Šimčak, Kambič, Mittendorfer, Novoselec, Correia, Vešner Tičić, Jašaragić (od 39. Šušnjara), Šipovac (od 52. Benedičič), Kotnik (od 72. Kolobarić), Osuji.
* Rumeni karton: Letaj.
* Rdeča kartona: Kouao (37.), Correia (47.).