PRIMORCI S SKALPOM FINALISTA MINULE SEZONE: V Podgorici ugnali ekipo KK Budućnost

Košarkarji Kopra Primorske so v 3. krogu lige Aba v Podgorici premagali Budućnost s 83:80 (19:24, 42:44, 64:64).

Košarkarji Kopra Primorske so postavili piko na i uspešnemu vikendu slovenskih moštev v ligi Aba. Potem ko sta pred njimi zmagali tako Cedevita Olimpija kot Krka, so slovenski prvaki pripravili še en podvig, saj so v gosteh ugnali finalista lanske sezone, ki je v prvih krogih zabeležil dve zmagi. Slabši pa je bil v Evropi, zaradi tega je sredi tedna tudi ostal brez slovenskega strokovnjaka na klopi Slobodana Subotića.

Dvoboj med Črnogorci in Slovenci je bil izenačen od začetka do konca. V prvih treh četrtinah so Primorci vodili le nekajkrat, domači pa največ za osem točk na začetku tekme. V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili z neodločenim izidom 64:64, v zadnjem delu pa so vajeti v svoje roke prevzeli gosti. Povedli so z 71:66, toda tudi oni prednosti niso zadržali. Pri izidu 74:73 so bili spet v zaostanku, nato pa je odgovornost v svoje roke vzel Marko Jagodić Kuridža. Z nekaj točkami in tudi skoki je poskrbel da je njegova ekipa v zadnje pol minute tekme vstopila s prednostjo 81:78.

Iz Podgorice se vračamo z velikanskim skalpom! Tigri so ugnali finalista minule sezone ABA Liga, ekipo KK Budućnost VOLI!!!! ???? #dejmotigri

Objavil/a KK Koper Primorska dne Nedelja, 20. oktober 2019

Črnogorci so se še enkrat približali na točko zaostanka, nato pa je z dvema prostima metoma končni izid postavil Žan Mark Šiško. V zadnjem napadu nato Justin Cobbs ni zadel trojke in druge zmage v ligi, prejšnji teden so premagali Partizan, so se veselili Slovenci. Pri Koprčanih je bil z 22 točkami najučinkovitejši Jagodić Kuridža, k temu je dodal še sedem skokov. Stephen Holt je dosegel 16 točk. Koper Primorska bo v naslednjem krogu gostila Mornar.

* Dvorana iArena, gledalcev 2350, sodniki: Hordov, Juras (oba Hrvaška), Nedović (Srbija).
* Budučnost: Cobbs 19 (7:10), Ivanović 9 (4:6), Bamforth 6 (2:2), Šehović 7 (1:1), Starovlah 1 (1:2), Martin 6, Z. Nikolić 5 (1:2), Božić 2 (1:2), Popović 5 (1:2), Meiers 4 (2:4), D. Nikolić 16 (5:5).
* Koper Primorska: Holt 16 (4:4), Harris 11 (2:2), Čakarun 14 (2:2), Lazić 4, Marinković 7 (5:6), Jagodić Kuridža 22 (5:8), Dimec 5 (1:2), Šiško 4 (2:2).
* Prosti meti: Budućnost 24:36, Koper Primorska 21:26.
* Met za tri točke: Budućnost 4:19 (Šehović 2, Ivanović, D. Nikolić), Koper Primorska 4:21 (Holt 2, Harris, Jagodić Kuridža).
* Osebne napake: Budućnost 26, Koper Primorska 30.