"PRIČAKOVALI SMO TEŽKO TEKMO IN ODIGRALI DOBRO OBRAMBO": RD Koper iz Ivančne Gorice s polnim izkupičkom (FOTO)

Koprski rokometaši so se z gostovanja pri RK SVIŠ Ivančna Gorica vrnili s polnim izkupičkom. V sklopu 9. kroga Lige NLB so bili boljši z rezultatom 24:28.

Po enotedenskem premoru so se na parkete Lige NLB vrnili z gostovanjem v Ivančni Gorici. Domačo ekipo SVIŠ-a so na začetku tekme presenetili z hitrimi napadi in tremi zadetki Tineta Poklarja. Po sedmih minutah igre so vodili s 3:1. V naslednjih treh minutah je domača ekipa rezultat izenačila na 4:4.

Koprčanom je nato uspelo prevzeti vodstvo in ga obdržati vse do konca prvega polčasa, ki se je po zadetku Matevža Žagarja zaključil z rezultatom 11:14.

Domača ekipa je po 12 minutah drugega dela srečanja rezultat izenačila na 18:18. A so Koprčani na izenačenje odgovorili z delnim izidom 4:1. Bor Breznikar jih je z zadetkom v 58. minuti popeljal v vodstvo s 23:27. Ob zadnjem sodnikovem žvižgu je na semaforju pisalo 24:28 za RD Koper.

"Pričakovali smo tako težko tekmo od prve minute. Vedeli smo, da so domačini zelo neugodni – borijo se – igrajo od prve do zadnje minute in jaz jim čestitam za borbo. Mi pa smo odigrali dobro obrambo, z vratarjem na čelu, pametno v napadu in mislim, da smo zasluženo zmagali," je po tekmi dejal koprski trener Uroš Rapotec.

Naslednjo soboto je na sporedu nova domača tekma. V Areni Bonifika bodo ob 19. uri gostili še enega novinca v Ligi NLB, RD Šmartno.